Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Uwaga kierowcy! Szykuje się duży remont na Kazimierza Wielkiego

Facebook

W sobotę na ulicy Kazimierza Wielkiego na odcinku od ulicy św. Mikołaja do ulicy Wierzbowej odbędzie się remont. Stara sieć ciepłownicza zostanie wymieniona na nowoczesną sieć preizolowaną. Prace mają zakończyć się pod koniec wakacji.

/fot. Kamil Durkacz/Kazimierza Wielkiego/

W związku z inwestycją konieczna jest duża reorganizacja ruchu. Pomóc w odnalezieniu się w tej sytuacji mają przygotowane przez inwestora mapy, które objaśniają zmienioną organizacje ruchu samochodowego. Znajdziemy na nich także informacje o utrudnieniach i wszelkie aktualności dotyczące remontu.

Zmiany nastąpią już w nocy z 23 na 24 czerwca.

I Etap

/materiały prasowe/Fortum/

Etap II

/materiały prasowe/Fortum/

Więcej przeczytacie tutaj.

Co zostanie wykonane?

Od 24 czerwca do końca wakacji wymienimy sieć poprowadzoną w ulicy Kazimierza Wielkiego. Wartość inwestycji to ponad 20 mln zł, z czego blisko 2,5 mln zł pochodzi z dofinansowania Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wymieniany odcinek obejmuje ponad 1 kilometr i jest ostatnim w obrębie Starego Miasta pracującym w starym systemie. Sieć ciepłownicza w tym rejonie służyła wrocławianom przez ostatnich 60 lat. Czas ją wymienić – w przeciwnym przypadku zimą groziłyby nam awarie i przerwy w dostawie ciepła

– czytamy w komunikacie Fortum.

Prace będą prowadzone w dwóch etapach:

  • I etap w dwóch odcinkach – od ulicy św. Mikołaja do Krupniczej oraz od ulicy Zamkowej do Wierzbowej w terminie od 24 czerwca do końca lipca.
  • II etap prac – od ulicy Krupniczej do Zamkowej po zakończeniu etapu I do zakończenia wakacji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj