Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Już w najbliższą sobotę odbędzie się SKOVORODA FEST 2023

Facebook

SKOVORODA FEST 2023, zorganizowany przez Fundację Ukraina, odbędzie się w ramach 32. obchodów Dnia Niepodległości Ukrainy.

Jest to wydarzenie, które łączy mieszkańców i gości Wrocławia poprzez wspólną zabawę, inspirującą edukację oraz kulturalną wymianę. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się na Placu Wolności.

Mówi Oleksii Andrushko, specjalista do spraw komunikacji wizualnej i PR w Fundacji Ukraina.

Zaplanowano wiele ciekawych atrakcji.

SKOVORODA FEST 2023 zapewnia bogaty i różnorodny program, aby każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie:

  • Rozrywka i warsztaty dla dzieci (12:00 – 18:00) – Dzieci będą miały możliwość uczestniczenia w licznych atrakcjach i warsztatach, które łączą radość z edukacją.
  • Jarmark rękodzieła i strefa gastronomiczna (12:00 – 20:00) – Okazja do zakupu unikalnych ręcznie wykonanych produktów oraz degustacji potraw z różnych kultur.
  • Pakowanie zestawów żywnościowych w ramach akcji „Help UA Package” (14:00 – 16:00) – Okazja do wsparcia działań charytatywnych na rzecz Ukrainy poprzez zaangażowanie się w pakowanie artykułów spożywczych, które od razu wyruszą do Ukrainy.
  • Występy zespołów dziecięcych (15:00 – 16:45) – Młodzi artyści będą mieli szansę zaprezentować swoje talenty i umiejętności na małej scenie festiwalu.
  • Koncert Galowy (17:00 – 21:55) – Część oficjalna rozpocznie się o godzinie 17:00 przedstawieniem gości honorowych festiwalu, po którym nastąpi część muzyczno-artystyczna:
  • 17:30 – 18:15 – Chór Gracija ze Lwowa i występ zespołu tanecznego Dibrova – niepowtarzalne połączenie dźwięków ukraińskiej muzyki ludowej i tańca.
  • 18:20 – 19:00 – Pavlo Tabakov – utalentowany ukraiński artysta, który przy akompaniamencie gitary zahipnotyzuje publiczność najpiękniejszymi balladami.
  • 19:10 – 19:55 – VMVD – grupa czterech przyjaciół, którzy porwą publiczność nie tylko dynamiczną autorską muzyką i głębokimi tekstami, ale również niesamowitą sceniczną energią i pasją do muzyki.
  • 20:00 – 20:45 – Krzewy – duet wznoszących się gwiazd polskiej sceny alternatywnej, których melodie zachwycą swoją przemyślaną delikatnością każdego świadomego słuchacza.
  • 20:55 – 21:55 – DJ set: Spisek Jednego – na zakończenie festiwalu wystąpi niekwestionowanie jedna z najciekawszych postaci muzyki elektronicznej w Polsce, gdzie innowacyjność i kreatywność to jego znaki rozpoznawcze.

Wszystkie wydarzenia dostępne bezpłatnie. W poprzednich latach festiwal cieszył się dużym zainteresowaniem.

Skąd wziął się pomysł na organizacje takiego festiwalu?

SKOVORODA FEST 2023 to nie tylko kolejny festiwal – to symboliczne spotkanie kultur, wartości i wspólnoty, które pozostawi niezapomniane wspomnienia i inspirację dla wszystkich uczestników.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj