Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Mieszkańcy północnych osiedli Wrocławia protestują i chcą zmian w koncepcji remontu mostu Osobowickiego.

Facebook

Wystosowali już pismo do prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka, w którym apelują o zmianę wytycznych dotyczących remontu. Między innymi postulują o budowę równoległej, lekkiej kładki dla pieszych i rowerzystów.

Przypomnijmy, że przetarg na projekt przebudowy, magistrat ogłosił pod koniec ubiegłego roku. Niedawno otworzył oferty, obecnie trwa ich analiza…

 

Mówi Bartosz Nowak z Wrocławskich Inwestycji

Uwagi mieszkańców i radnych mogą zostać uwzględnione dopiero na etapie projektowania remontu przeprawy, mimo to mieszkańcy uważają, że remont, choć potrzebny, jest robiony pochopnie i według nieprzemyślanych założeń…

 

Mówi Grzegorz Maślanka, przewodniczący zarządu osiedla Karłowice-Różanka.
Jednak jak zapewnia Bartosz Nowak z Wrocławskich Inwestycji – większych korków nie będzie…

 

Po remoncie mostu zniknąć mają szpecące go rury ciepłownicze, a inwestycja przeprowadzona ma zostać zgodnie z Wrocławską Polityką Mobilności. Na moście ma powstać dwukierunkowa droga rowerowa, zwężona zostać jezdnia i połączony ruch samochodowy z torowiskiem.
Według mieszkańców zmiany te utrudnią wyjazd w stronę miasta…

 

Mieszkańcy jednak mają pomysł jak rozwiązać ten problem…

 

Mówi Mariola Skowron – Skarbnik z osiedla Karłowice – Różanka. Póki co jest zbyt wcześnie aby mówić o konkretnych decyzjach czy datach. W najbliższym czasie zostanie wybrany wykonawca projektu, który będzie planował, co w ramach inwestycji może powstać, a co nie, wtedy również przyjdzie czas na konsultacje.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lipca 2021