StartWiadomości Wiadomości dnia

„Na gałęzi wisi martwa wrona, trzeba ją sprzątnąć”… Rzecz o nietypowych zgłoszeniach do ZDiUM

Jeden z mieszkańców zaalarmował dyspozytora ZDiUM o lisie, który biegł ulicą Bogusławskiego w stronę dworca kolejowego. Inny – zgłosił, że na drzewie koło Akademii Sztuk Pięknych wiszą zwłoki wrony.

Były też zgłoszenia o odpadającym tynku z hali jednego z magazynów, niedziałającym świetle na II piętrze budynku przy al. Hallera, martwym kocie przy poczcie w Bolesławcu czy zwłokach dzika na drodze pod Trzebnicą.

Oczywistym jest, że wrocławski Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta nie może zareagować na takie zgłoszenia. Choć wciąż licznie one napływają do tamtejszego dyspozytora.

Jeżeli chodzi o sprzątanie ciał martwych zwierząt, trzeba kontaktować się ze spółką Ekosystem zajmującą się odpadami. Podobnie jeżeli chodzi o np. odśnieżanie dróg.

Terenami zielonymi zajmuje się Zarząd Zieleni Miejskiej. Do ZDiUM można zgłosić np. dziurę w jezdni albo awarię sygnalizacji świetlnej. Ale już choćby zły program świateł – czyli np. zbyt krótko świecące się światło zielone – do wydziału inżynierii miejskiej w magistracie.

Zostaw komentarz