Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Ekosystem zaprasza do udziału w bezpłatnych eko-warsztatach

Facebook

Do programu mogą zgłaszać się szkoły podstawowe i przedszkola z Wrocławia. Zapisy właśnie ruszyły, a pierwsze zajęcia rozpoczną się już po feriach.

ekosystem
/materiały prasowe/Ekosystem

W sumie w programie może wziąć udział nawet 4000 młodych wrocławian. Spółka Ekosystem pozyskała dofinansowanie w ramach programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Łącznie dofinansowanie wyniosło 130 tysięcy złotych.

Idea zajęć jest bardzo prosta. Pokazujemy, że tak naprawdę każdy z nas może zostać eko-bohaterem, bo często wystarczy zmienić jedną małą rzecz w naszym codziennym funkcjonowaniu, co przyniesie ogromną korzyść środowisku. To może być chociażby używanie bidonu do wody zamiast jednorazowych plastikowych butelek

– wyjaśnia Aleksandra Palus, rzeczniczka prasowa spółki Ekosystem.

Kto może się zgłaszać?

Zajęcia kierowane są do uczniów szkół podstawowych w klasach od I do IV oraz do przedszkoli. Warsztaty – w szkołach i przedszkolach – poprowadzą doświadczeni eko-edukatorzy, a spotkania zostaną dostosowane do możliwości uczestników.

Nasze zajęcia stawiają na zdobywanie praktycznej wiedzy w sposób przyjemny dla dzieci

– mówi Miriam Wójciak, Dział Promocji i Edukacji, Ekosystem.

Nauka przez zabawę pomaga przyswoić wiedzę w naturalny sposób, co potem często procentuje zmianą zachowań w całych rodzinach. Dzięki ciekawym pomocom wizualnym i filmom prezentujemy dalszą drogę odpadów i konkretne korzyści wynikające z odpowiedniego z nimi postępowania. To stanowi dodatkową motywacją do wprowadzenia zmian

– dodaje.

W programie mogą uczestniczyć wszystkie przedszkola i szkoły podstawowe (klasy I-IV), działające na terenie gminy Wrocław. Nauczyciele i opiekunowie przedszkolni zainteresowani udziałem proszeni są o zgłoszenia pod adresem:

W mailu należy podać nazwę placówki, którą się reprezentuje oraz wiek uczestników.

/materiały prasowe/Ekosystem

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj