StartWiadomości

Najpierw pomógł, a potem okradł 71-latkę

Do aresztu trafił także inny mężczyzna, który ukrył skradzione dokumenty. Za swoje czyny obaj odpowiedzą teraz przed sądem. Sprawcy kradzieży grozić może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

71-letnia mieszkanka powiatu lubańskiego zgłosiła Dyżurnemu Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu fakt kradzieży portfela z pieniędzmi, kartami płatniczymi oraz dokumentami. Według relacji zgłaszającej kradzieży dokonał młody mężczyzna, którego kilka minut wcześniej poprosiła o pomoc przy niesieniu zakupów.

Policjanci natychmiast podjęli działania w tej sprawie. Mając rysopis mężczyzny, wytypowali podejrzanego i ustalili jego dane osobowe. Następnie już kilkanaście minut po zdarzeniu funkcjonariusze patrolujący miasto zauważyli 24-latka przy jednym z marketów. Zatrzymali mężczyznę i wtedy okazało się, że chwilę wcześniej dokonał już wypłaty gotówki z bankomatu, używając skradzionej karty.

Realizując dalsze czynności w tej sprawie, policjanci ustalili, że w proceder ten zaangażowany był także drugi 40- letni mężczyzna, który pomógł sprawcy w ukryciu skradzionych przedmiotów. Usłyszał on zarzut ukrycia dokumentów, za co może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Natomiast 24-latkowi za kradzież portfela wraz z zawartością grozi kara do 5 lat więzienia.

Zostaw komentarz