Radio Gra Wrocław

Sprawca kradzieży skarbonki WOŚP zatrzymany przez policjantów

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali mężczyznę, który podczas wizyty w sklepie w miejscowości Kobierzyce dokonał kradzieży. Łupem 22-latka padła wystawiona tam puszka na dobrowolne datki wystawiona przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zatrzymany usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem, której dopuścił się w powrocie do przestępstwa.

Działania policjantów pionu kryminalnego wrocławskiej komendy z doprowadziły do zatrzymania mężczyzny, który kuszony łatwym „zarobkiem” ukradł skarbonkę z datkami klientów jednego ze sklepów na terenie podwrocławskich Kobierzyc.

Skarbonka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która wystawiona była w jednym ze sklepów, to jedna z tysięcy na terenie całego kraju, do których każdy mógł wrzucić dowolną sumę pieniędzy. Zachowanie mężczyzny zasługuje na szczególne potępienie ze względu na kradzież pieniędzy, które mają być przeznaczone na ratowanie życia i zdrowia ludzkiego.

fot: Policja Wrocław

22- latek usłyszał już zarzut z artykuły 279 Kodeksu karnego dotyczący przestępstwa kradzieży z włamaniem za co grozić może mu kata do 10 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

źródło: materiały prasowe