Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Oddawanie krwi się opłaca, teraz również materialnie

Facebook

Od grudnia 2016 roku krwiodawcy mogą cieszyć się nowym programem lojalnościowym. Oddając krew można zbierać punkty, a następnie odbierać nagrody.

Na temat zasad działania programu rozmawialiśmy z Adrianną Franc z Centrum Krwiodawstwa we Wrocławiu.

Krew ratuje życie. Na całym świecie średnio co 10 sekund potrzebna jest krew. Możemy pomóc potrzebującym, to nic nie kosztuje. Kto może oddać krew?

Samo oddanie krwi to około 8 minut. Najwięcej czasu spędzamy na rejestracji, badaniach i odpoczynku. Całość może zająć około godziny.

Mówiła Dr n. med. Małgorzata Szymczyk–Nużka z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu. Krew możemy oddać w różnych jako krew główną, ale również jako osobne składniki.

Z jednego oddania krwi możemy obdarować trzy osoby dorosłe i jeszcze więcej dzieci. Krwiodawcy zyskują satysfakcję ratowania życia drugiego człowieka.

Oddanie krwi nie szkodzi naszemu zdrowiu. W ciągu roku możemy oddać ograniczoną ilość krwi, to zapewnia nam bezpieczeństwo.

Mówiła Dr n. med. Małgorzata Szymczyk – Nużka z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu. Krew ma bardzo krótki termin ważności. Płytki krwi mogą czekać pięć dni. Żeby uzupełniać zapas krwi, potrzeba wielu dawców.

Wśród oddających dzisiaj krew był nasz reporter Ziemowit Zalewski, który również oddał 450 ml krwi. Przy okazji zapytał dawców krwi, co ich sprowadza i czy oddanie krwi jest bolesne?

Oddanie krwi to nic strasznego a możemy pomóc wielu ludziom. Warto poświęcić godzinę i przyjechać do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na ul. Czerwonego Krzyża 5/9 we Wrocławiu Dodatkowo otrzymamy napoje, czekolady, zwrot za bilety oraz dzień wolny od pracy. Pamiętajmy również o programie lojalnościowym.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022