Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Pierwsze wydanie „O obrotach sfer niebieskich” Mikołaja Kopernika we wrocławskim Ossolineum

Facebook

W sobotę w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich we Wrocławiu będzie można zobaczyć pierwsze wydanie "O obrotach sfer niebieskich" Mikołaja Kopernika. Prezentacji dzieła będzie towarzyszyć szereg wydarzeń – w tym wykłady i spacery tematyczne po Wrocławiu.

/fot. Redakcja Radia GRA/

Prezentacja pierwszego wydania „O obrotach sfer niebieskich” to jeden z elementów wrocławskich obchodów Roku Kopernika. 19 lutego 2023 r. minęła 550. rocznica urodzin astronoma.

Dzieło będzie można zobaczyć w sobotę w Auli Ossolineum.

Poza prezentacją bezcennego druku zapraszamy na spacery tematyczne po Wrocławiu, warsztaty dla dzieci, zajęcia z tańca intuicyjnego oraz wykład

– powiedziała rzeczniczka Ossolineum dr Katarzyna Uczkiewicz.

W piątek organizatorzy wydarzenia zapraszają do Ossolineum na „Taniec ciał niebieskich”, czyli warsztaty tańca intuicyjnego dla dorosłych. Wieczorem tego dnia zaplanowano też spacer tematyczny po Wrocławiu „Tropem Kopernika i Uranii”.

W sobotę zaś odbędzie się spacer edukacyjny „Astronomiczny Wrocław” dla rodzin z dziećmi. Zaplanowano również wykład poświęcony wizerunkom Kopernika na grafikach, medalach, monetach czy banknotach; odbędzie się także wykład  zatytułowany „A jednak się kręci!”, podczas którego w sposób przystępny zostaną zaprezentowane zagadnienia z obszaru astronomii.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2023