Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Remont torowiska na ulicy Legnickiej dobiega końca. Wracają autobusy i tramwaje

Facebook

Datę zakończenia prac potwierdzili szefowie MPK Wrocław – prezes Witold Woźny i wiceprezes Przemysław Nowicki. Od niedzieli na swoje trasy wrócą tramwaje linii 3, 10, 12, 21 i 22. Przywrócone zostaną także przystanki autobusowe na skrzyżowaniu Legnicka, Kwiska, Wejherowska.

/fot. fb. MPK Wrocław

Szczegóły remontu torowiska na ulicy Legnickiej

Odcinek od Zachodniej do Niedźwiedziej:

Położyliśmy nawierzchnię torową oraz częściowo nawierzchnię zieloną. Pozostały do dokończenia ostatnie roboty w rejonie przejazdu Niedźwiedzia. Wykonana została także sieć trakcyjna, a aktualnie trwa jej regulacja. Tor do Leśnicy również posiada już nawierzchnię stalową.

Podobnie jak w przypadku toru w kierunku centrum – do dokończenia pozostają prace przy przejeździe i przejściu Niedźwiedzia oraz sieć trakcyjna (konstrukcje wspierające sieć zostały już wykonane). Ponadto położyliśmy nawierzchnie peronów i częściowo odtworzone są zieleńce przy jezdni.

Odcinek Kwiska-Małopanewska:

Wykonaliśmy już przejazdy drogowe, peron przystankowy przy dawnej zajezdni ze wszystkimi nawierzchniami, a do regulacji pozostaje nawierzchnia brukowa przez przejście dla pieszych i przejazd rowerowy. Rozjazdy tramwajowe wraz z zabudową także zostały ukończone. Musimy wykonać na tym odcinku jeszcze prace związane z połączeniem z istniejącym układem tj. zieleńce, nawierzchnie brukowe, obrzeża.

Odcinek Milenijna-Lotnicza:

Zakończyliśmy już prace związane z głównym zadaniem, czyli wymianę rozjazdu, skrzyżowania torowego oraz konstrukcji na przejeździe. Obecnie nocami trwają prace bitumiczne mające na celu poprawę nawierzchni na tarczy skrzyżowania

– czytamy w komunikacie MPK Wrocław.

/fot. fb. MPK Wrocław

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj