Radio Gra Wrocław

Ruszyła budowa Smoczego Uroczyska na wrocławskich Swojczycach

W ramach pierwszego etapu budowy powstanie między innymi wybieg dla psów i ścieżki, które uporządkują ruch na terenie parku. W następnych etapach zasadzone zostaną drzewa, krzewy i trawy. Będzie też miejsce dla łąki kwietnej, ławek, koszy i tablic edukacyjnych.

smoczego uroczyska
/fot. fb. Zielony Wrocław

Na wrocławskich Swojczycach ruszyła budowa Smoczego Uroczyska. To pierwszy etap inwestycji w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego (przy wsparciu funduszu osiedlowego).

Na początek Zarząd Zieleni Miejskie zajął się budową psiego wybiegu – ma to zapewnić nieco spokoju dzikiej zwierzenie. Następnie powstać mają ścieżki, które mają uporządkować ruch na terenie parku.

/fot. fb. Zielony Wrocław

Następnie powstaną ławki, kosze, pergole i tablice edukacyjne. Później kolej przyjdzie na nasadzenia drzew, krzewów, bylin, traw, pnączy a także wykonanie łąki kwietnej.

W przyszłości ma powstać także pomost, którego zadaniem będzie odseparować komunikację ludzką od miejsc, gdzie natura powinna radzić sobie sama.

Przypomnijmy na terenie parku żyją między innymi bobry czy traszki.

Obecnie jednak my mieszkańcy nie dajemy im spokoju. Dużym problem jest niekontrolowane wypuszczanie psów płoszących zwłaszcza ptaki. Dlatego z dala od prawowitych mieszkańców, bezpośrednio przy osiedlu, powstaje zamknięty wybieg

– czytamy w komunikacie Zarządu Zieleni Miejskiej.

Planujemy ograniczyć poruszanie się po najcenniejszych przyrodniczo fragmentach, jednocześnie porządkując miejsca wykorzystywane rekreacyjnie. Wszelkie podejmowane działania opierają się o zalecenia przyrodnicze przedstawione w wykonanej zawczasu analizie i służą bezpiecznemu udostępnieniu zieleni z poszanowaniem zasad ochrony środowiska naturalnego. Ścieżka jest tak wytyczona żeby całkowicie ominąć południowo zachodni dziki fragment i dotrzeć do dwóch punktów, po jednym przy każdym zbiorniku

/fot. fb. Zielony Wrocław