Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Miasto ogłosiło przetarg na nową kładkę na fosie

Facebook

Kładka będzie miała 60 m długości i 4 m szerokości. Pozwoli wygodnie pieszym i rowerzystom przedostać się na drugą stronę fosy - powiedział PAP Krzysztof Świercz ze spółki Wrocławskie Inwestycje.

wrocław
/zdjęcie ilustracyjne/pixabay/Wrocław Ratusz/

Miasto zamierza wybudować nową kładkę nad fosą. 28 listopada Wrocławskie Inwestycje ogłosiły przetarg, którego zwycięzca opracuje koncepcję. Będzie to pierwszy etap, w przyszłości miasto zamierza pozyskać na budowę środki pochodzące z Unii Europejskiej.

Koncepcja to początek drogi. Wykonawca przygotuje odpowiednie założenia konstrukcyjne. To mają być dwa założenia, żeby można było coś wybrać. Kładka będzie miała blisko 60 m długości i 4 m szerokości. Czyli będzie to obiekt, który pozwoli wygodnie i pieszym i rowerzystom przedostać się na drugą stronę fosy

– powiedział PAP Krzysztof Świercz ze spółki Wrocławskie Inwestycje.

Kładka pozwoli na lepszą komunikację pomiędzy gęsto zabudowanym Przedmieściem Oławskim a Wzgórzem Partyzantów, które właśnie jest remontowane.

Ruch rowerzystów i ruch pieszych nie musiałby odbywać się przez Podwale, będzie możliwy przejazd na drugą stronę, w kierunku Bastionu Sakwowego i Promenady Staromiejskiej. Kładka otworzy też nowe drogi spacerowe dla mieszkańców. Dzisiaj przejście do Bastionu Sakwowego zajmuje 10 minut

– powiedział Krzysztof Świercz.

Oferty można składać do 13 grudnia. Urzędnicy nie podali kwoty, w której powinni zamknąć się wykonawcy. Przy rozstrzygnięciu najważniejsza będzie proponowana cena (60 proc.). Uwzględnione zostanie też doświadczenie w projektowaniu dróg i mostów (po 20 proc.).

źródło: PAP

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024