Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Sprawa kontrowersyjnych plakatów antyaborcyjnych została umorzona

Facebook

We Wrocławiu od jakiegoś czasu pojawią się antyaborcyjne plakaty, które gorszą część mieszkańców stolicy Dolnego Śląska. Znajdują się na nich drastyczne zdjęcia zakrwawionych płodów. Wczoraj we wrocławskim sądzie odbywała się rozprawa w tej sprawie, ale sąd umorzył postępowanie.

Sprawę drastycznych plakatów ujawniła wrocławska Straż Miejska, która nie może ich usunąć, ale może zgłosić to właśnie na wokandę. Funkcjonariusze uruchomili nawet specjalną linię dla osób, które czują się pokrzywdzone oglądaniem takich obrazów w przestrzeni publicznej. Plakaty o kontrowersyjnej treści pojawiły się w rejonie starego miasta w okolicach Ratusza.

Jak powiedział nam Piotr Szereda ze Straż Miejskiej – to nie wszystko bo osoby, które prezentowały zdjęcia zakrwawionych szczątków płodów ludzkich prezentowały także film z dokonywania aborcji…

Prawo stanowi, że gdy prokurator wchodzi do postępowania to wyłącza udział innego oskarżyciela publicznego. Zażalenie na umorzenie mógłby więc złożyć prokurator, który jak wiadomo tego nie zrobi lub obwiniony, który też nie będzie miał w tym korzyści.

Straż Miejska zapewnia, że będzie podejmowała wszystkie możliwe kroki w celu walki z kontrowersyjnymi treściami w przestrzeni publicznej. Będą w dalszym ciągu ujawniać te czyny zabronione i zgodnie z uprawnieniami będą kierowali te sprawy do sądu.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 lutego 2021