Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Studencie! Masz pomysł na biznes?

Facebook

Niezbędne wsparcie dla studentów mających pomysł na niecodzienny biznes! Przy Wielkiej na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego powstał InQUBE - Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości. Jest tam 25 wyposażonych biur pod wynajem, miejsca do pracy i spotkań biznesowych, strefy relaksu czy nowoczesne kuchnie.

zdjęcia organizatora
zdjęcia organizatora

Inkubator to nie tylko miejsce do rozwoju, to przede wszystkim pakiet usług dla młodych – mówi doktor habilitowana Joanna Hołub-Iwan, dyrektorka INQUBE.

Nie obędzie się też bez oczywistej formalnej pomocy, choć przede wszystkim chcemy pomóc młodym stworzyć biznes, który przyniesie zysk…

Apelujemy też do studentów, by nie zrażały ich pierwsze wpadki czy nietrafione pomysły – uruchomienie skutecznego biznesu zajmuje bowiem średnio trzy lata, a są i bardziej spektakularne przypadki – zauważa doktor habilitowana Joanna Hołub-Iwan, dyrektorka INQUBE.

Przedsiębiorcy już zarezerwowali połowę biur inkubatora, wiadomo już, że budynek będzie dostępny całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Pewne jest także, że osoby startujące całkowicie od zera będą mogli liczyć na opiekę fachowca, niemal prowadzenie za rękę…

A czy akademicki inkubator będzie z założenia generował zyski? Chciałabym żeby zyski i nakłady się bilansowały – zakłada doktor habilitowana Joanna HOŁUB – IWAN, dyrektorka INQUBE.

Budowa inkubatora INQUBE kosztowała 13 milionów złotych, 5 milionów pokryła dotacja z funduszy unijnych.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 10 lipca 2020