Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wystartował nabór do Wrocławskiego Programu Wydawniczego

Facebook

Celem tej inicjatywy jest wsparcie wydawców w publikowaniu literatury o naszym mieście.

fot.pixabay.com

Można zgłaszać swoje pomysły w dwóch kategoriach: książki i czasopisma, a zgłoszenia wysyłać internetowo.

Kategoria „książki” ma wspierać literaturę, która promuje wartości – pod uwagę brane są walory artystyczne, społeczne i poznawcze. W kategorii „Czasopisma” wspierane są projekty o profilu „kulturalno-artystycznym”.

– mówiliśmy w raportach Radia GRA FM.

W ramach programu wydawca może złożyć maksymalnie 3 projekty. Nabór trwa do 30 listopada.

Kategoria „Książki”

Ma na celu wspieranie wartościowej literatury, promującej uniwersalne wartości, a przy tym nie mieszczącej się w ramach rynku komercyjnego.

Elementami branymi pod uwagę przy ocenie projektów są walory artystyczne, poznawcze i społeczne publikacji, a także powiązanie osoby autora lub podejmowanej tematyki z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem.

Ważnym kryterium jest również doświadczenie wydawców, umiejętność efektywnej promocji i dystrybucji wydawanych publikacji, a także zwiększanie ich dostępności poprzez wykorzystanie nowych technologii (np. udostępnianie w formie e-booków i audiobooków).

Ocenie ekspertów będą też podlegały założenia budżetowe projektów.

Kategoria „Czasopisma”

Jej celem jest wspieranie periodyków o profilu kulturalno-artystycznym, prezentujących różne dziedziny twórczości i promujących dyskurs krytyczny, wzbogacających ofertę kulturalną Wrocławia i ukazujących go jako ważny ośrodek kulturalny. Program ma na celu promowanie zarówno czasopism o wieloletnim dorobku, jak i tych, które rozwinęły się dopiero w ostatnich latach.

Ocenie będą podlegały m.in. różnorodność tematów i wartość merytoryczna tekstów, powiązanie z Dolnym Śląskiem poprzez autorów i podejmowaną tematykę czy opiniotwórczość tytułu.

Nie bez znaczenia będą także jakość graficzna i edytorska czasopisma, poziom opracowania redakcyjnego, doświadczenie wydawcy, planowane formy dystrybucji czy założenia budżetowe projektu.

Od tego roku do programu włączone są również oznaczone numerem ISSN czasopisma wydawane tylko internetowo.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj