Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Zaglądamy jak idą pracę nad budową nowej lwiarnie we wrocławskim zoo

Facebook

Prace na budowie nowej Lwiarni są już na zaawansowanym etapie. W budynkach i wokół wybiegu pojawiły się szyby, trwają nasadzenia, a afrykańskie totemy, które będą ozdabiać pawilon są już gotowe.

/materiały prasowe/ZOO Wrocław

W Lwiarni zamieszkają surykatki, jak również nowe stado lwów południowoafrykańskich. O jednym z nich pisaliśmy TUTAJ

Dzieje się na budowie Lwiarni

W budynkach nowego pawilonu pojawiły się olbrzymie gięte szyby wykonane w najnowszej technologii. Ich parametry robią wrażenie – zewnętrzna, od strony zwiedzających ma grubość 10 mm a wewnętrzna, od strony lwów ponad 30 mm  i składa się z trzech warstw termicznie utwardzanego szkła laminowanego z wykorzystaniem folii. Między szybami znajduje się warstwa izolacyjna z argonu. Gaz ten ma lepsze właściwości termiczne i lepiej utrzymuje ciepło niż powietrze atmosferyczne.

Każda z profilowanych szyb w Lwiarni waży tonę. Są one wykonane w stu procentach ze szkła, a nie tak jak na przykład tunel w Afrykarium, który jest zrobiony z akrylu.

/materiały prasowe/ZOO Wrocław

Szyby w Lwiarni są wykonane z unikatowego, odbarwionego szkła z bardzo niską zawartością tlenku żelaza. Dzięki temu mają bardzo wysoką przepuszczalność światła i nie są lekko zielonkawe, jak tradycyjne. Przejrzystość takiego szkła jest większa, a obraz nie odbija się tak bardzo, jak w przypadku tradycyjnych szyb.

Gotowe są już także drewniane totemy, które ozdabiać będą nową Lwiarnię. Stylistyką nawiązywać będą do afrykańskiej wioski, podobnie jak cały pawilon, ale stworzone zostały przez wrocławskiego artystę – doktora Piotra Wesołowskiego.

Lwiarnia to nasza najważniejsza inwestycja tego roku i uważnie obserwujemy jej budowę. Będzie to pawilon o wyjątkowych parametrach, z wykorzystaniem wielu unikatowych rozwiązań. Wszystkie wyzwania udaje się realizować, co przybliża nas do otwarcia tej pięknej ekspozycji. Wiemy już także, które lwy zamieszkają w naszym zoo

– mówi Joanna Kasprzak, Prezes Zarządu ZOO Wrocław.

Nowa lwiarnia ma być gotowa jeszcze przed wakacjami.

/materiały prasowe/ZOO Wrocław

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2024