Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Zmiany na największym skrzyżowaniu. To będzie horror dla kierowców [MAPY, WSKAZÓWKI]

Facebook

Trwa ogromna akcja informacyjna w związku z planowanymi zmianami na skrzyżowaniu Milenijnej i Popowickiej. Zmiany zostaną wprowadzone od najbliższej soboty i potrwają sześć miesięcy. Mieszkańcy Popowic i Kozanowa na swoich grupach osiedlowych już teraz zastanawiają się jak objazdy i zmiany wpłyną na ich życie.

mówił Bartosz Nowak z wrocławskich inwestycji.

Ulotki rozdawane są m.in. przez strażników miejskich a na naszej stronie znajdziecie szczegółowe informacje o objazdach wraz z mapami.

Na jakie utrudnienia muszą przygotować się kierowcy?

mówił Andrzej Brzoza z wydziału inżynierii miejskiej.

Tramwaje w kierunku Kozanowa i centrum miasta przez ul. Milenijną na tym etapie inwestycji pojadą bez zmian, ale trasę zmienia aż 15 linii autobusowych:

mówił Adam Więcek z Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Budowa tramwaju na Popowice to jedna z największych inwestycji komunikacyjnych Wrocławia. Jej koszt to ponad 222 mln zł.

W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z przebudową skrzyżowania ulicy Milenijnej i Popowickiej na potrzeby budowy trasy tramwajowej, od 8 maja 2021 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych C, 101, 102, 103, 104, 119, 122, 126, 127, 128, 129, 140, 143, 319  i kursów nocnych linii 245.

Linia C, 103, 104, 127 i 245

Autobusy linii C, 103, 104, 127 i 245 jadące od strony Kozanowa w kierunku ulicy Popowickiej i Starogroblowej będą kursowały objazdem od ulicy Pilczyckiej przez ulicę Milenijną, Legnicką i Wejherowską do ulicy Popowickiej.
Na trasie objazdu autobusy będą dodatkowo zatrzymywały się na przystanku „Kwiska” przy ulicy Wejherowskiej.

W kierunku przeciwnym autobusy będą kursowały bez zmian.

Linia 101, 102 i 140

Autobusy linii 101 jadące z Leśnicy do przystanku „Kwiska” pojadą od ulicy Pilczyckiej przez ulicę Milenijną i Legnicką do przystanku, który zlokalizowany jest przy ulicy Wejherowskiej.

Autobusy linii 101 i 102 jadące w kierunku Maślic i Stabłowic będą odjeżdżały z przystanku „Kwiska„, który zlokalizowany jest przy ulicy Wejherowskiej i dalej przez ulicę Wejherowską i Popowicką wrócą na swoją stałą trasę przejazdu.

Autobusy linii 140 jadące z pętli przy ulicy Ślazowej do przystanku „Kwiska” będą kursowały objazdem przez ulicę Milenijną i Legnicką z pominięciem przystanku „Wejherowska„.

W kierunku przeciwnym kursy linii 140 będą odjeżdżały bez zmian z przystanku „Kwiska„, który zlokalizowany jest przy ulicy Legnickiej.

Linia 119, 129, 143 i 319

Autobusy linii 119, 129, 143 i 319 jadące od strony Mostu Milenijnego w kierunku ulicy Na Ostatnim Groszu będą kursowały objazdem od ulicy Mostu Milenijnego przez ulicę Milenijną i Legnicką do przystanku „Kwiska” przy zajezdni z pominięciem przystanku „Wejherowska„.

W kierunku przeciwnym czyli w kierunku Sołtysowic, Poświętnego, Lipy Piotrowskiej i ulicy Kamieńskiego autobusy będą odjeżdżały z przystanku „Kwiska„, który zlokalizowany jest przy ulicy Wejherowskiej.

Linia 122 i 128

Autobusy linii 122 i 128 jadące od strony ulicy Długiej w kierunku ulicy Na Ostatnim Groszu będą kursowały objazdem od ulicy Popowickiej przez ulicę Rysią do ulicy Legnickiej z pominięciem przystanku „Wejherowska„. Na trasie objazdu, na ulicy Rysiej za skrzyżowaniem z ulicą Popowicką zostanie zlokalizowany tymczasowy przystanek „Rysia„.

W kierunku przeciwnym czyli w kierunku Dworca Autobusowego i Zakrzowa autobusy będą odjeżdżały z przystanku „Kwiska„, który zlokalizowany jest przy ulicy Wejherowskiej.

Linia 126

Autobusy linii 126 jadące od strony ulicy osiedla Kuźniki w kierunku Kozanowa będą kursowały objazdem od ulicy Lotniczej przez ulicę Legnicką, Wejherowską do ulicy Popowickiej.
Na trasie objazdu autobusy będą dodatkowo zatrzymywały się na przystanku „Kwiska” przy ulicy Wejherowskiej.

W kierunku przeciwnym autobusy będą kursowały bez zmian.

Jakie prace muszą zostać wykonane przy budowie linii tramwajowej na Popowice? – o tym opowiada kierownik budowy Michał Kunicki z Wrocławskich Inwestycji:

Tasa będzie liczyła blisko 4 km od skrzyżowania Dmowskiego do skrzyżowania Milenijnej. Na tej długości powstanie też 11 przystanków tramwajowo – autobusowych.

 

Mateusz Czmiel

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj