Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Daj się poruszyć nauce! Na Politechnice Wrocławskiej startuje Dolnośląski Festiwal Nauki

Facebook

W poniedziałek, 18 września, rozpocznie się 26. edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Oferta Politechniki Wrocławskiej to otwarte wykłady, warsztaty, pokazy eksperymentów, a także debata oksfordzka i mnóstwo spotkań z pasjonatami różnych dziedzin nauki.

/materiały prasowe/Politechnika Wrocławska

Tegoroczne hasło imprezy brzmi „Nauka porusza!” i nawiązuje do Roku Mikołaja Kopernika, który „poruszył Ziemię”.

Wydarzenie na Politechnice Wrocławskiej zaplanowano do 22 września. W Centrum Festiwalowym w budynku C-13 będzie można m.in. zobaczyć pokaz łazika marsjańskiego i wziąć udział w warsztacie „To nie czarna magia! To fizyka!”, na którym pokazane zostaną proste eksperymenty z efektem WOW. Chętni dowiedzą się także, jak tworzyć i zrozumieć arkana fizycznych sztuk tajemnych. Na miejscu odbędzie również wystawa Koła Naukowego „Newway”, na której będzie można dowiedzieć się, jakie nowoczesne technologie są wykorzystywane w dziedzinie budownictwa oraz w jaki sposób tworzy się nowe materiały budowlane.

Tradycyjnie już nasza uczelnia organizuje jedną z imprez wiodących DFN – debatę oksfordzką. To publiczna dyskusja kierująca się ściśle określonymi zasadami, a uczestniczy w niej młodzież licealna – w tym roku naszymi gośćmi będą uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego nr VIII im. Bolesława Krzywoustego z Wrocławia oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie. Tym razem licealiści będą się spierać pod hasłem „Nauka pod kluczem: czy potrzebna jest ingerencja w badania naukowe?”

– czytamy w komunikacie uczelni.

Oceny wystąpień i wyboru zwycięskiego zespołu dokona Rada Mędrców, w skład której wejdą przedstawiciele wrocławskiej nauki, biznesu i kultury. Debata odbędzie się 18 września w auli Politechniki Wrocławskiej (wybrzeże Wyspiańskiego 27), początek o godzinie 11.00.

Dolnośląski Festiwal Nauki zakończy się 22 września uroczystą galą. Gościem specjalnym wydarzenia będzie prof. Witold Orłowski, komentator ekonomiczny i felietonista. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11.00 (obowiązują wcześniejsze zapisy) w auli Politechniki Wrocławskiej.

Więcej na temat wydarzenia przeczytacie na stronie festiwalu TUTAJ

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj