Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Kładka nad Ślęzą oddana do użytku

Facebook

4 mln zł kosztowała budowa kładki nad rzeką Ślęzą we Wrocławiu, którą w weekend oddano do użytku. Inwestycja finansowana z Polskiego Ładu połączyła dwa osiedla - Muchobór Wielki z Muchoborem Małym.

/fot. fb. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk/

30-metrowa kładka nad Ślęzą od Muchoboru Małego stanowi przedłużenie ul. Francuskiej. Z kolei od Muchoboru Wielkiego – ul. Trawowej. Budowa przeprawy kosztowała 4 mln zł i został sfinansowana z Polskiego Ładu – poinformował w niedzielę wrocławski magistrat.

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk podkreślił, że w tym roku w mieście oddawane do użytku są zarówno duże inwestycje, o wartości kilkuset milionów, jaki i mniejsze. Takie jak kładka nad Ślęzą. One mają ogromne znaczenie dla m.in. codziennej komunikacji wrocławian – powiedział Sutryk.

/fot. fb. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk/

Bartłomiej Tylkowski, przewodniczący zarządu osiedla Muchobór Wielki, pokreślił z kolei, że kładka nad Ślęzą usprawni komunikację pomiędzy oboma Muchoborami. Umożliwi też dostęp do terenów rekreacyjnych nad rzeką oraz do ogródków działkowych. W przyszłości połączy także planowane drogi rowerowe z już istniejącymi, tworząc nowy korytarz – wskazał Tylkowski.

Jak przekazał prezydent Wrocławia, prace związane z budową ścieżek rowerowych i chodników rozpoczną się się w sierpniu i we wrześniu. Chodzi tutaj o ulice Tramwajową i Francuską.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj