Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Znamy grupy 13. edycji Wrocław CUP

Facebook

Pojedynek mistrza z wicemistrzem Polski oraz reprezentacji biało-czerwonych z Meksykiem, najbardziej utytułowaną drużyną tej dyscypliny, takie spotkania zobaczymy na otwarcie turniejowych zmagań Wrocław CUP 2023. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Ulicznej Osób Bezdomnych startują w piątek 15 września na placu Wolności.

/materiały prasowe/UMW

Dziś rozlosowano grupy trzynastej edycji Wrocław CUP. W losowaniu wziął udział m.in. trener Śląska Wrocław Jacek Magiera, który wszystkim uczestnikom życzył przede wszystkim powodzenia.

Przez trzy dni na placu Wolności, począwszy od piątku, czeka nas rywalizacja kilkunastu ekip męskich i żeńskich w dwóch równoległych turniejach.

13. raz we Wrocławiu rozgrywamy zawody, które mają wymiar nie tylko piłkarskiej rywalizacji, ale też ważną rolę społeczną i pomocową

– mówi Bartłomiej Świerczewski, Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia, który był jednym z losujących grupy.

/materiały prasowe/UMW

Wrocław CUP To zawody z udziałem pań i panów dotkniętych kryzysem bezdomności. Sport  jest dla nich trampoliną dla powrotu do społeczeństwa, pomaga w pokonaniu nałogów czy mierzenia się ze skomplikowaną przeszłością.

We Wrocławiu oprócz tego, że mamy wspaniałą drużynę piłkarską osób w kryzysie bezdomności. Mamy drużynę Blind Football, Amp Futbol , mamy klub kibiców niepełnosprawnych, jeżdżących po całym świecie i wspierający także naszych piłkarzy i serdecznie zapraszam wszystkich na Plac Wolności na Wrocław CUP 2023

– mówił Andrzej Mańkowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu.

/materiały prasowe/grupy/UMW

Wrocław CUP to drugie co do wielkości zawody piłki ulicznej po mistrzostwach świata. Lipcowa rywalizacja toczyła się w Sacramento, Polacy zajęli tam dziewiąte miejsce.

Stawka jest międzynarodowa. W żeńskim turnieju udział wezmą drużyny narodowe z Francji, Bułgarii, Meksyku, Polski oraz dwie drużyny lokalne. Natomiast w kategorii mężczyzn o Puchar powalczą drużyny z Norwegii, Belgii, Niemiec, Czech, Węgier, Litwy, Austrii, Włoch, Irlandii, Kirgistanu, Meksyku, reprezentacja Polski, a także wicemistrz Polski – Brat Albert z Wrocławia i Mistrz – Hostel Dębowiec. Pojawi się także drużyna Przyjaciół oraz drużyna reprezentantów Uchodźców z Ukrainy

– podkreślał Maciej Gudra, organizator imprezy.

Kiedy odbędzie się wydarzenie?

Start turnieju pod Patronatem Prezydenta Miasta Wrocławia już w piątek 15 września o godzinie 13.00, rywalizacja w tym dniu potrwa do 18.00. Z kolei w sobotę i w niedzielę zmagania na placu Wolności obejrzymy już od 9.00. Wstęp wolny. Emocje gwarantowane.

/materiały prasowe/UMW

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj