Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Nawet 5 tyś. złotych na zbieranie wody deszczowej w przydomowych instalacjach.

Facebook

Ruszył program dotacyjny Złap deszcz 2020, który ma zachęcić wrocławian do zbierania wody deszczowej w przydomowych instalacjach. To druga edycja tego projektu. W tym roku budżet jest dwukrotnie wyższy i wynosi pół miliona złotych.

fot. Piotr Krejner
fot. Piotr Krejner

Urzędnicy podkreślają, że jak wynika z powszechnie dostępnych informacji, Polska jest obecnie wśród krajów o najmniejszych zasobach wody w Unii Europejskiej.

Mówi Jacek Sutryk – Prezydent Wrocławia

Ostatecznie, jak wyliczają urzędnicy, w 2019 roku zawarto 92 umowy i dzięki czemu powstał 1 ogród deszczowy, 2 studnie chłonne, 55 naziemnych zbiorników przyrynnowych oraz 34 podziemne zbiorniki na wody opadowe wraz z instalacją.

W zeszłym roku w ramach pilotażowego programu Złap Deszcz udało się zrealizować blisko 100 różnych instalacji u mieszkańców Wrocławia. Można się starać o dofinansowanie w kwocie 80% wartości inwestycji…

fot. Piotr Krejner

fot. Piotr Krejner

Projektując zeszłoroczny program „Złap deszcz”, magistrat postanowił zaproponować mieszkańcom poradnik, który mógłby pozwolić im na samodzielne wykonanie deszczówki…

Tłumaczy Małgorzata Brykasz – dyrektor biura wody i energii UM.

Program magistratu „Złap deszcz” to jedno z działań, które ma być odpowiedzią na zmiany klimatyczne. Miasto pokryje 80 % kosztów zainwestowanych w retencję wody przez mieszkańców. Maksymalnie można zyskać do 5 tys. zł.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj