Radio Gra Wrocław

Nowa aplikacja. Dzięki niej łatwiej będzie znaleźć miejsce parkingowe w centrum Wrocławia

Aplikacja ParkSpaceEco powstała we współpracy z firmą LOSA, do jej zadań należeć będzie pomoc w znalezieniu wolnego miejsca parkingowego w strefie płatnego parkowania. Za pośrednictwem aplikacji otrzymamy informację na temat lokalizacji, czy rodzaju strefy płatnego parkowania, a także jaka jest szansa na znalezienie wolnego miejsca.

Jakie informacje znajdziemy w aplikacji ParkSpaceEco?

W aplikacji ParkSpaceEco zawarte są informacje dotyczące dokładnej lokalizacji parkomatów, płatnych miejsc postojowych w strefach płatnego parkowania, a także funkcjonalność umożliwiająca nawigację do wybranego miejsca, w którym kierowca zamierza zaparkować auto.

W jaki sposób działa aplikacja ParkSpaceEco?

ParkSpaceEco dostarcza informacje na temat możliwości zaparkowania w wybranym miejscu w trójstopniowej skali:

  • Niskie
  • Średnie
  • Wysokie

Aplikacja dostarcza też informacje o możliwościach zaparkowania w wybranej lokalizacji na zaplanowany moment dotarcia do miejsca docelowego, a nie w  chwili jego wyszukiwania. Dzięki temu, że aplikacja pokazuje zajętość w momencie osiągnięcia miejsca docelowego, łatwo możemy zaplanować podróż jeszcze przed wyruszeniem w trasę, wybierając dogodne miejsce, godzinę wyjazdu, czy środek transportu.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, udostępniliśmy kierowcom aplikację, która usprawni korzystanie z usługi płatnego parkowania w niemal 7 tysiącach miejsc. Jesteśmy przekonani, że dzięki temu ograniczymy ruch aut w strefach, a to realnie wpłynie na  poprawę bezpieczeństwa mieszkańców

– mówił Robert Bednarski, dyrektor ds. SmartCity w Wydziale Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Projekt pilotażowy potrwa przez rok, a jego wyniki zdecydują o ewentualnym stałym wdrożeniu projektu. Aby skorzystać z usługi, należy pobrać bezpłatną aplikację o nazwie ParkSpace ECO, która dostępna jest na platformach Android i iOS. Pobierając aplikację, nie ma potrzeby rejestracji ani logowania.