Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Rusza budowa Alei Wielkiej Wyspy!

Facebook

Wyczekiwana budowa Alei Wielkiej Wyspy w końcu wystartuje. Przypomnijmy, że umowę z wykonawcą, która opiewa na ponad 234 mln złotych podpisano w październiku 2018 roku.

Jak informują urzędnicy, udało się uzyskać decyzję ZRID, która ma rygor natychmiastowej wykonalności. Wykonawca od dłuższego czasu czekał w blokach startowych na rozpoczęcie prac. Na ich wykonanie będzie miał 26 miesięcy z wyłączeniem okresu dwóch miesięcy zimowych, kiedy warunki mogą być niekorzystne.

Najtrudniejsze prace to budowa dwóch mostów na Odrze i Oławie. Pierwszy będzie miał długość blisko 700 metrów, drugi na Oławie to ponad 350 metrowa przeprawa. Most na Odrze będzie realizowany przez większość budowy. Dodajmy, że Aleja Wielkiej Wyspy to łącznie 3,4 km drogi, 9,5 km dróg rowerowych oraz 12,5 km ciągów pieszych.

Warto przypomnieć o przeciwnikach tej inwestycji, którzy próbowali ją zablokować i twierdzili, że zagrozi ona Parkowi Szczytnickiemu i spowoduje wycięcie 1300 drzew. Urzędnicy odpierali wówczas zarzuty, podkreślając, że miasto nie łamie prawa, a drzewa w parku nie będą wycinane.

Inwestycja połączy ulicę Krakowską z ulicą Mickiewicza. Trasa będzie miała po jednym pasie ruchu w każdą stronę.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2021