Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Nowy szlak pieszo-rowerowy połączy Przedmieście Oławskie z Aleją Wielkiej Wyspy

Facebook

Ta trasa to kolejny element zielonej pieszo-rowerowej sieci Wrocławia. Połączy rekreacyjne drogi budowane w ramach Alei Wielkiej Wyspy i kolejnego projektu Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego - powiedział PAP Tomasz Jankowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

szlak pieszo-rowerowy
fot. tookapic/pixabay.com

Nowy szlak pieszo-rowerowy połączy Przedmieście Oławskie z Aleją Wielkiej Wyspy

Do tej pory teren nad rzeką Oławą był zaniedbany, niechętnie odwiedzany przez rowerzystów czy spacerowiczów. W ostatnich latach w okolicy rozwinęła się sieć ścieżek pieszo-rowerowych. Nowa inwestycja będzie pozwalała na swobodne podróżowanie między Mostem Rakowieckim a Aleją Wielkiej Wyspy.

Ta trasa to kolejny element zielonej pieszo-rowerowej sieci Wrocławia. Połączy rekreacyjne drogi budowane w ramach Alei Wielkiej Wyspy i kolejnego projektu Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Od mostu Rakowieckiego też jest realizowany odcinek, więc to jest kolejny element tej infrastruktury”

– powiedział PAP Tomasz Jankowski, rzecznik Prasowy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, mieszkańcy będą mogli korzystać z nowej infrastruktury jeszcze przed wakacjami.

Wybraliśmy wykonawcę, firmę MIWRO, która w ciągu będzie miała 5 miesięcy od momentu podpisania umowy na realizację tego zadania. Mamy nadzieję, że umowa zostanie podpisana jeszcze w grudniu. Koszt tych prac to prawie 670 tys. zł. To będzie ponad półkilometrowa trasa dla pieszych i rowerzystów

– powiedział Tomasz Jankowski.

W najbliższym sąsiedztwie planowanej ścieżki dobiegają końca na jednej z największych miejskich inwestycji – Alei Wielkiej Wyspy. Będzie ona przedłużeniem Śródmiejskiej Obwodnicy Wrocławia, dzięki nowym mostom nad Oławą i Odrą będzie możliwy dojazd w okolice ogrodu zoologicznego i Hali Stulecia.

źródło: PAP

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024