Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

W luźnej atmosferze będą rozmawiać o rewitalizacji

Facebook

Jutro (17.03) w Infopunkcie Łokietka 5 pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu Cafe Rewitalizacja. W ramach wydarzenia odbędzie się wykład „Architektura i historia wrocławskiego Nadodrza". Cafe rewitalizacja to kawiarenka społeczna, miejsce nieformalnych spotkań, dyskusji związanych z rewitalizacją i potrzebami mieszkańców.

Nadodrze jest jednym z najciekawszych śródmiejskich osiedli Wrocławia. Mimo ogromnych zniszczeń, jakich miasto doznało w czasie działań II wojny światowej, na Nadodrzu zachowało się nie tylko bardzo wiele zabytkowych budynków, ale też całych układów urbanistycznych. W czasie wykładu zaprezentowane zostaną kolejne etapy rozwoju Nadodrza od końca 18. wieku do czasów współczesnych oraz najważniejsze zabytki dzielnicy.

Wykład poprowadzi Agnieszka Tomaszewicz – architektka z Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. A Wrocławianie, którzy maja pomysł na następną Cafe Rewitalizację, mogą zgłaszać swoje  propozycje tematów i zagadnień w infopunkcie Łokietka 5. Początek jutrzejszego spotkania o godzinie 17.00, wykład rozpocznie się o 18.00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2024