StartWiadomości Wiadomości dnia

500+ i 300+. Od lipca zawnioskujesz przez internet, od sierpnia – także na papierze

Natomiast możliwość złożenia podania w tradycyjnej formie rodzice poczekają jeszcze miesiąc. To jeden z powodów, dla których warto zrobić to jednak elektronicznie:

– mówi dyrektor MOPS Andrzej Mańkowski. Nad wnioskami papierowymi urzędnik musi usiąść i przepisać je do komputera. Dlatego w przypadku tych elektronicznych jest większa szansa, że pieniądze wpłyną wcześniej.

Nowością jest rządowy program „Dobry start”, czyli 300 złotych dla uczniów rozpoczynających naukę

– mówi dyr. dep. spraw społ. w UM Jacek Sutryk. Miasto Wrocław wypłaca świadczenia tylko dzieciom mieszkającym we Wrocławiu!

– tłumaczy z-ca kierownika działu świadczeń MOPS Ewa Kietla. Jeżeli dziecko uczy się poza Wrocławiem, ale we Wrocławiu mieszka – należy wniosek wypełnić i złożyć właśnie we Wrocławiu. Jeżeli uczy się we Wrocławiu, ale mieszka w podwrocławskiej wiadomości – rodzice składają wniosek w swojej gminie.

Nad przyjmowaniem i realizowaniem wniosków będzie czuwała w naszym mieście armia urzędników:

– podsumowuje Andrzej Mańkowski. Pieniądze z „300+” powinny trafić do rodziców najpóźniej we wrześniu, wypłaty „500+” przewidziane są na październik. Jednak im wcześniej złożymy wniosek, tym wcześniej mamy szansę na ujrzenie pieniędzy na koncie.

Zostaw komentarz