Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

63 mln euro z Funduszy Europejskich trafi do 19 gmin, w tym Wrocławia, zrzeszonych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych

Facebook

Pozyskane środki pozwolą na realizację ponad 60 projektów inwestycyjnych oraz społecznych.

We wtorek przedstawiciele zarządu województwa dolnośląskiego oraz gmin zrzeszonych w ZIT Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego podpisali porozumienie w tej sprawie.

„W ramach porozumienia do gmin ZIT-u Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego popłynie ponad 63 mln euro na szereg działań, które są określane priorytetami również przez Komisję Europejską. Na przestrzeni ostatnich lat bardzo intensywnie negocjowaliśmy z KE z jednej strony a z drugiej z samorządami Dolnego Śląska na temat tego, na co te środki powinny być wydatkowane. Cieszymy się, że udało się dojść do porozumienia”

– powiedział podczas briefingu prasowego wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko.

Co powstanie dzięki unijnym pieniądzom?
Z jednej strony pieniądze pozwolą na wdrażanie projektów z zakresu usług społecznych – np. usług asystenckich i opiekuńczych nad osobami niesamodzielnymi, zajęć dodatkowych w przedszkolach czy wsparcia szkół zawodowych. Z drugiej strony realizowane będą zadania inwestycyjne, takie jak: termomodernizacja szkół, budowa i rozbudowa tras rowerowych czy tworzenie parkingów Park&Ride oraz centrów przesiadkowych.

We Wrocławiu do realizacji zaplanowano m.in.:
– realizację spójnej sieć tras rowerowych we Wrocławiu – 31 mln zł
– odnowę Parku Szczytnickiego – 20 mln zł
– budowę kładek pieszo-rowerowych – 8 mln zł
– rozwój rowerowego systemu parkingowego – 1,5 mln zł
– zagospodarowanie wnętrz podwórzowych
– projekt utrzymania Pól Osobowickich – terenów podmokłych i związanej z nimi bioróżnorodności oraz utworzenie atrakcyjnego obszaru edukacyjno-rekreacyjnego – 5,7 mln zł

źródło: PAP/materiały prasowe

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj