Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Ponad 19 mln pasażerów w pociągach Kolei Dolnośląskich w 2023 r.

Facebook

W ubiegłym roku z przewozów Kolei Dolnośląskich skorzystało ponad 19 mln pasażerów; to rekordowa liczba – informują władze regionalnego przewoźnika.

/materiały prasowe/Koleje Dolnośląskie

Koleje Dolnośląskie (KD) to spółka należąca do samorządu województwa dolnośląskiego. Pociągi tego przewoźnika kursują po trasach regionu od 15 lat; w zeszłym roku z oferty KD skorzystało ponad 19 mln pasażerów, co – jak wskazują władze spółki – jest rekordowym wynikiem.

Marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski podkreślił, że w ostatnich latach inwestycje prowadzone przez samorząd województwa pozwoliły na przywrócenie połączeń kolejowych m.in. do Lubina, Bielawy, Chocianowa, Świeradowa-Zdroju, Mirska i Sobótki.

„Blisko 200 tys. Dolnoślązaków odzyskało dostęp do wysokiej jakości transportu publicznego i nie jest już wykluczonych komunikacyjnie. Odpłacają Kolejom Dolnośląskim zaufaniem, bo coraz liczniej korzystają z usług najlepszego przewoźnika regionalnego w Polsce ”

– ocenił Przybylski.

Prezes Kolei Dolnośląskich Damian Stawikowski poinformował, że mieszkańcy Dolnego Śląska korzystają z ofert regionalnego przewoźnika średnio, w przeliczeniu na osobę, siedem razy w roku.

„Walczymy o to, by wybór kolei jako środka transportu stał się dla każdego tak naturalnym wyborem, jak to się dzieje w krajach zachodniej Europy”

– powiedział Stawikowski.

Władze KD podkreślają, że w najbliższych latach będą przywracane kolejne połączenia kolejowe w regionie – m.in. do Sycowa, Stronia Śląskiego czy Góry. Jak przypomniano, województwo dolnośląskie przejęło też linię do Lwówka Śląskiego; planowany jest przetarg na wykonanie prac, które pozwolą przywrócić ruch kolejowy do tej miejscowości. Natomiast w ramach programów rządowych pociągi mają wrócić na linie do Złotoryi i Bogatyni.

źródło: PAP

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj