Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Adoptuj zwierzaka. Aquapark Wrocław wspiera TOZ

Facebook

W sobotę w Aquaparku można było spotkać wolontariuszy z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu. Akcja miała na celu promocje adopcji zwierzaków. Obecnie we wrocławskim schronisku przebywa 170 psów i 230 kotów.

/materiały prasowe/Aquapark Wrocław/

W ostatni weekend wolontariusze odwiedzili Aquapark ze swoimi podopiecznymi. Pięknym psem pokaźnych rozmiarów o imieniu Timur. Jest to 2-letni pies w typie rasy Kangal. Waży około 63 kg i jest aktualnie największym psiakiem w schronisku. Jest spokojny, przyjazny dla ludzi oraz innych zwierząt.

Lalunia to nieco starsza suczka, ma około 9 lat. Trafiła do schroniska 1,5 roku temu i jest w zupełności gotowa na adopcję. Jest suczką energiczna oraz łagodną, uwielbia się tulić i bawić. Odnajduje się w różnych środowiskach.

Zaprosiliśmy do wspólnej akcji TOZ Wrocław, ponieważ chcemy zwrócić uwagę na problemy zwierzaków, które zostały porzucone. Mamy okres wakacji, który dla zwierzaków zawsze jest najtrudniejszy, są niestety częściej zostawiane w schroniskach. Chcemy wspólnie promować adopcję wśród mieszkańców Wrocławia

– mówi Grzegorz Kaliszczak prezes Wrocławskiego Parku Wodnego.

Aquapark Wrocław przekazuje 10.000 zł na pomoc podopiecznym TOZ Wrocław.

Czas wakacji to szczególnie trudny okres dla zwierzaków, ludzie częściej oddają psa czy kota do schroniska ze względu na wakacyjny wyjazd. Niestety takie sytuacje się zdarzają właściciele, którzy nie mają co zrobić ze zwierzakiem oddają go lub nawet porzucają w lesie. Często takie zwierzęta trafiają do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, które potem szuka dla nich domów tymczasowych i stałych. Na ten moment w schronisku przebywa 170 psów oraz 230 kotów. Aquapark Wrocław zorganizował Weekend z Psim Patrolem i zaprosił wolontariuszy z TOZ.  Celem akcji była zabawa połączona z promocją adopcji i pomocy dla zwierzaków z wrocławskiego schroniska.

Zorganizowaliśmy Weekend z Psim Patrolem, który był zabawą oraz formą edukacji dla dzieci, które odwiedziły Aquapark. Podczas wizyty można było odwiedzić stoisko TOZ poznać ich podopiecznych oraz dowiedzieć się jakie warunki należy spełnić by adoptować zwierzaka. Zdecydowaliśmy, że Aquapark Wrocław przekaże 1% dochodu ze sprzedaży biletów w weekend dla schroniska. Wiemy jak duże potrzeby mają zwierzęta, które obecnie przebywają we wrocławskim schronisku, dlatego przekazujemy większą kwotę 10.000zł dla podopiecznych TOZ

– mówi Paweł Rańda wiceprezes Wrocławskiego Parku Wodnego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj