Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Będzie osobowy pociąg na Świebodzki! Ale tylko raz

Facebook

Pociągiem osobowym do dworca Wrocław Świebodzki pojedziemy już w najbliższy piątek! Niestety, to tylko jednorazowa akcja, a nie przywrócenie regularnych połączeń na tę nieczynną od blisko ćwierćwiecza stację.

Miłośnicy kolei wycieczką specjalnym składem retro uczczą święto 11 listopada. Niestety, najprawdopodobniej nie uda się wjechać na same perony stacji:

– mówi w rozmowie z naszym reporterem prezes Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu, Ryszard Boduszek. Ale zapewnia jednocześnie, że organizatorzy postarają się zarobić co w ich mocy by zajechać jak najdalej. Tak, czy inaczej ta wycieczka będzie wielką gratką nie tylko dla fanów starych pociągów i dworców, ale także dla fotografów czy miłośników historii Wrocławia, przekonuje prezes klubu:

A kto ma ochotę się na dodatek przejechać – może to zrobić po wpłaceniu cegiełki na rzecz klubu. Trzeba się pojawić około jedenastej, jedenastego listopada, i… liczyć na szczęście, bo zainteresowanie przejazdem jest ogromne. Nawet, jeżeli pociąg nie dojedzie do peronów dworca tylko zatrzyma się nieco wcześniej, będzie można pochwalić się udziałem w niezwykłym wydarzeniu:

Kto się jednak nie załapie do środka, może przyjść  na Świebodzki – na ten sam teren, gdzie co niedzielę odbywa się wielkie targowisko – i popatrzeć. Bo będzie na co:

Z prezesem Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu rozmawiał Damian Zdancewicz.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj