Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Bilety na Śląsk wyprzedane. Będzie dodatkowa pula?

Facebook

Na dziewiętnaście dni przed meczem zostały wyprzedane wszystkie dostępne bilety na mecz Śląska Wrocław z Rakowem Częstochowa. Tym samym wrocławski klub po raz drugi w tym sezonie z sukcesem zakończył akcje #KompletNaŚląsk. Mecz odbędzie się 3 grudnia o godz. 17:30.

/fot. Adriana Ficek/slaskwroclaw.pl

Ten sezon jest dla kibiców Śląska jak film. I — jak to w dobrym filmie bywa — zaczęło się od trzęsienia ziemi, a potem napięcie tylko rosło. Trzęsienia, bo po trzech kolejkach WKS zajmował ostatnie miejsce w tabeli. A napięcie rosło wraz z kolejnymi zwycięstwami drużyny Jacka Magiery. Trójkolorowi zaliczyli serię siedmiu kolejnych wygranych i są niepokonani od dwunastu meczów.

Wydawało się, że kulminacją tej doskonałej rundy będzie mecz z Legią Warszawa. Wówczas pierwszy raz od dziesięciu lat ligowy mecz na Tarczyński Arena przyciągnął komplet publiczności. Blisko 40 tysięcy kibiców widziało fenomenalne spotkanie w wykonaniu Śląska, który rozbił Legię 4:0. Jak się miało okazać — to jednak nie był ostatni komplet w tym roku.

7 listopada, pod hasłem #KompletNaŚląsk2, ruszyła sprzedaż biletów na mecz z Rakowem. Starcie z mistrzem Polski zaplanowano dopiero na 3 grudnia, jednak klub wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kibiców dość szybko rozpoczął sprzedaż, która od początku toczyła się w zawrotnym tempie, szybszym nawet niż przed meczem z Legią. W efekcie już po tygodniu — mimo że do spotkania jeszcze 19 dni —Śląsk Wrocław ogłosił „sold out”.

Bardzo dziękujemy naszym kibicom, którzy w całym tym sezonie bardzo licznie i bardzo głośno wspierają Śląsk Wrocław. Drugi komplet w jednej rundzie to dla nas wielkie wydarzenie i zrobimy wszystko, by — tak jak w meczu z Legią — organizacja meczu oraz bezpieczeństwo kibiców stały na najwyższym poziomie. Oczywiście mamy nadzieję, że również na boisku nasza drużyna spisze się tak wspaniale. Już teraz apelujemy i prosimy, by w niedzielę, 3 grudnia, przyjść na stadion jak najwcześniej. Wspólnie przeżyjmy kolejny niezapomniany dzień ze Śląskiem Wrocław

— mówi Patryk Załęczny, prezes zarządu wrocławskiego klubu.

Już teraz wiadomo więc, że średnia frekwencja na meczach WKS-u, która jest drugą najwyższą w Polsce i wynosi w tej chwili niespełna 22,5 tys. kibiców, znacząco wzrośnie po starciu z Rakowem. Będzie to przedostatnie spotkanie we Wrocławiu w 2023 roku. W kolejny weekend (sobota, 9 grudnia, godz. 20:00) Śląsk zmierzy się z Koroną Kielce.

W ogólnodostępnej sprzedaży na Śląsk vs. Raków nie ma już wolnych miejsc, ale klub zapowiada, że pracuje nad dodatkowymi rozwiązaniami, by udostępnić kibicom dodatkową pulę biletów.

/fot. Adriana Ficek/slaskwroclaw.pl

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2023