Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Chcą zabudować blokami boisko na Praczach. Mieszkańcy mówią „NIE”

Facebook

„Chcemy boiska na Praczach Odrzańskich” – grzmią nie tylko mieszkańcy osiedla, ale też ich sąsiedzi ze Stabłowic i Maślic. Stary stadion wrocławskiego „Włókniarza”, z którego od kilkudziesięciu lat korzystali, ma zostać zabudowany blokami. Tak wynika z planu zagospodarowania przestrzennego opracowanego dla tego terenu.

Dla mieszkańców to cios. Zakład, do którego należał obiekt, nie istnieje już od wielu lat. Oni sami przez ten czas dbali o to miejsce:

– mówią mieszkańcy. O tym, że boisko JEST aktywnie wykorzystywane, świadczy to, co nasz reporter zastał w stojących obok barakach. Przejęły one funkcję budynków, po których dziś zostały już tylko fundamenty:  szatni, magazynów i biur „Włókniarza”.

– mówi Stanisław Siekierski, jak sam o sobie mówi – prawdopodobnie najstarszy oldboj Wrocławia, grywający jeszcze we „Włókniarzu”.

„Sprawę znamy, rozmawialiśmy już o niej z mieszkańcami Stabłowic przed wakacjami” – twierdzi rzecznik ratusza, Arkadiusz Filipowski:

– czyli magistrat ma tu związane ręce. „Ale rozumiemy, że mieszkańcom potrzebne jest nowe miejsce do rekreacji i uprawiania sportu” – dodaje:

Na przełomie tego i kolejnego miesiąca urzędnicy chcą udać się z mieszkańcami na wizję lokalną w miejscu proponowanego nowego boiska. Ci jednak – woleliby, by ich dzieci trenowały na obiekcie utrzymywanym dotychczas wspólnymi siłami mieszkańców Pracz i okolicznych osiedli. Czy przekonają się do oferty Urzędu Miejskiego? Do sprawy z pewnością wrócimy.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj