StartSport W Radiu Gra Wiadomości Wiadomości dnia

Chcą zabudować blokami boisko na Praczach. Mieszkańcy mówią „NIE”

Dla mieszkańców to cios. Zakład, do którego należał obiekt, nie istnieje już od wielu lat. Oni sami przez ten czas dbali o to miejsce:

– mówią mieszkańcy. O tym, że boisko JEST aktywnie wykorzystywane, świadczy to, co nasz reporter zastał w stojących obok barakach. Przejęły one funkcję budynków, po których dziś zostały już tylko fundamenty:  szatni, magazynów i biur „Włókniarza”.

– mówi Stanisław Siekierski, jak sam o sobie mówi – prawdopodobnie najstarszy oldboj Wrocławia, grywający jeszcze we „Włókniarzu”.

„Sprawę znamy, rozmawialiśmy już o niej z mieszkańcami Stabłowic przed wakacjami” – twierdzi rzecznik ratusza, Arkadiusz Filipowski:

– czyli magistrat ma tu związane ręce. „Ale rozumiemy, że mieszkańcom potrzebne jest nowe miejsce do rekreacji i uprawiania sportu” – dodaje:

Na przełomie tego i kolejnego miesiąca urzędnicy chcą udać się z mieszkańcami na wizję lokalną w miejscu proponowanego nowego boiska. Ci jednak – woleliby, by ich dzieci trenowały na obiekcie utrzymywanym dotychczas wspólnymi siłami mieszkańców Pracz i okolicznych osiedli. Czy przekonają się do oferty Urzędu Miejskiego? Do sprawy z pewnością wrócimy.

 

Zostaw komentarz