Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Concordia Design, czyli nowa przestrzeń w dawnej kamienicy na Wyspie Słodowej

Facebook

Kamienica, która znajduje się na Wyspie Słodowej, otrzymała drugie życie. Powstała tam Concordia Design czyli nowoczesne centrum kreatywności i biznesu z inkubatorem dla młodych firm i start-upów, przestrzenią co-workingową i otwartą strefą kulinarną Słodowa na parterze budynku.

fot. Juliusz K. Sokołowski - materiały prasowe

Prace budowlane ruszyły w sierpniu 2018r. Obiekt został właśnie otwarty.

 

 

Mówi Ewa Voelkel-Krokowicz, prezes Concordii Design we Wrocławiu. Czteropiętrowa kamienica na Ostrowie Tumskim z XIX wieku stanowi dokument historyczny – to jedyny zachowany po II wojnie światowej budynek na Wyspie, który jednak nie jest wpisany do rejestru zabytków. Ostateczna bryła całego budynku określona została przez zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Inwestor nie zdecydował się na wykorzystanie maksymalnej możliwej kubatury przez zabudowanie kolejnej kondygnacji. Zarówno renowacja starego budynku, jak i projekt nowego odbywały się w ścisłej współpracy z konserwatorem zabytków i architektem miejskim. Pracom rozbiórkowym i wykopom pod fundamenty towarzyszyły roboty archeologiczne. Przez cały czas prac ziemnych prowadzony był nadzór saperski.

fot. Juliusz K. Sokołowski – materiały prasowe

Nowa przestrzeń będzie miejscem integrującym i aktywizującym lokalną społeczność oraz środowiska kreatywne Wrocławia.

 

 

Informuje Jacek Sutryk Prezydent Wrocławia

 

Z tarasu znajdującym się na dachu budynku rozciąga się widok na Wyspę i zabytkową część miasta. To właśnie tam oraz na parterze znajduje się przestrzeń dla mieszkańców, oraz turystów…

 

 

Mówi Ewa Kaucz, dyrektor zarządzająca Concordia Design Wrocław. Oprócz strefy gastronomicznej, pozostałą przestrzeń budynku zajmie strefa biurowa.

fot. Juliusz K. Sokołowski – materiały prasowe

O tym, że przestrzeń jest wyjątkowo artystyczna świadczy również jej wystrój. Alicja Biała stworzyła ogromny współczesny fresk, jej osobistą Sykstynę. Malowidło ma ponad 500 metrów kwadratowych i jest pochwałą uważności: wobec drugiego człowieka i wobec przyrody…

 

 

Alicja Biała podkreśla również, że nie zobaczymy tu jednej, konkretnej opowieści. – Każdy może stworzyć własną.  Jak wtedy, kiedy siada się na ławce i obserwuje przechodniów zastanawiając się, jaka jest ich historia i co akurat dzieje się w ich życiu. W budynku będzie można również zobaczyć wiszącą rzeźbę – lampę, inspirowaną ludowym pająkiem odstraszającym złe duchy oraz inne drobne interwencje artystyczne w przestrzeń.

Aleksandra Szczerbicka

Aleksandra Szczerbicka

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj