Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Fundacja „Weź Pomóż” otwiera punkt, w którym osoby potrzebujące będą mogły otrzymać okulary

Facebook

Fundacja „Weź Pomóż” otwiera punkt, w którym osoby potrzebujące, zarówno z Polski, jak i z Ukrainy, będą mogły bezpłatnie przebadać wzrok i otrzymać okulary. Wolontariusze […]

fot: pixabay/DariuszSankowski

Fundacja „Weź Pomóż” otwiera punkt, w którym osoby potrzebujące, zarówno z Polski, jak i z Ukrainy, będą mogły bezpłatnie przebadać wzrok i otrzymać okulary. Wolontariusze zauważyli, że problem ze wzrokiem często występuje u osób, które korzystają z prowadzonego przez fundacje punktu przy Poznańskiej 58.

Mówił Jan Piontek, prezes fundacji. Zapotrzebowanie jest spore, więc fundacja organizuje zbiórkę – niepotrzebne okulary lub oprawki można przesłać do fundacji pocztą lub osobiście dostarczyć je do siedziby. (Poznańska 58)

Jak będzie wyglądać pomoc osobom, które mają problemy ze wzrokiem? O tym optometrysta, który będzie przeprowadzał badania, Michał Piontek.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, punkt zacznie działać w ciągu tygodnia. Fundacja „Weź Pomóż” oferuje różne formy pomocy – potrzebujący mogą otrzymać między innymi jedzenie, środki higieniczne oraz ubrania.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023