Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Jadłodajnia Weź Pomóż zmienia lokalizację

Facebook

Walka z marnowaniem jedzenia i pomoc potrzebującym – to dwie główne idee przyświecające fundacji Weź Pomóż. Już niedługo wrocławska organizacja charytatywna wyremontuje i udostępni nową jadłodajnie znajdziemy przy ul. Poznańskiej.

Do tej pory paczki z żywnością wydawane były przy ul. Zachodniej 1. Lokal był jednak bardzo niewielki. Brakowało miejsca na towary, wolontariusze nie mieli się gdzie przebrać, a osoby potrzebujące nie mogły nawet skorzystać z toalety. Tymczasem w czasie pandemii zainteresowanie pomocą wzrosło. O złej sytuacji finansowej wielu wrocławian porozmawialiśmy z osobami odbierającymi żywność z punktu.

Nowy obiekt ma oferować dużo większy standard i więcej możliwości. Podopieczni fundacji będą mogli skorzystać m.in. z usług fryzjera, wziąć prysznic, a także ogrzać się przy kubku herbaty. Przewidziane są także konsultacje psychologiczne i zajęcia dla dzieci i dorosłych. Opowiedział nam o tym założyciel fundacji Jan Piontek.

W ramach swojej działalności fundacja stawia tzw. społeczne lodówki. Jak przypomina Jan Piontek, skorzystać z nich może każdy.

Zapytaliśmy też jak w bezpieczny sposób korzystać z lodówek społecznych w czasie pandemii.

Nowa jadłodajnia fundacji Weź Pomóż ma zostać otwarta już w pierwszej połowie lutego, a organizatorzy proszą o kontakt każdą osobę, która chciałaby pomóc przy remoncie nowego lokalu.

 

Kamil Kuchta

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj