Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Kino vs. rasizm w Nowych Horyzontach

Facebook

Głośne zabójstwo George’a Floyda, do którego doszło 25 maja w Minneapolis, przypomniało światu, jak bardzo powszechny i aktualny pozostaje problem rasizmu. Kino Nowe Horyzonty nie pozostaje wobec niego obojętni i dlatego proponuje przegląd filmów, które wyrastają ze sprzeciwu wobec wszelkich form dyskryminacji rasowej.

 

 

W ramach cyklu Kino vs. rasizm zobaczymy zarówno głośne hollywoodzkie tytuły, jak i mniejsze filmy europejskie. Już dzisiaj o godz. 19 możemy zobaczyć „Nie jestem Twoim murzynem” Raoul Pecka…

 

 

Kino chce podkreślić, że rasizm jest problemem również europejskim. Dlatego już w najbliższy czwartek będziemy mogli zobaczyć film „Raj, miłość” Ulricha Seidla…

 

 

Jeżeli chcecie się dowiedzieć o jakim temacie tabu mówił Piotr Czerkawski, programer w kinie NH, to dowiecie się tego już 6 sierpnia o godz. 19

 

Na zakończenie przeglądu 27 sierpnia, zobaczyć będziemy mogli natomiast arcydzieło kina antydyskryminacyjnego – Rób, co należy z 1989 roku.

 

 

A podczas takiej debaty połączymy się online z Katarzyną Surmiak-Domańską, autorką głośnej książki Ku Klux Klan. Tu mieszka miłość, oraz dr Margaret Ohią-Nowak, językoznawczynią i medioznawczynią, zajmującą się studiami nad etnicznością, rasą i rasizmem.

 

 

Pokazy odbędą się między 4.08, a 27.08 (wszystkie wtorki i czwartki sierpnia, godz. 19:00). Bilety dostępne są na stronie www i w kasach Kina Nowe Horyzonty.

 

PROGRAM

 

4 sierpnia (wtorek), godz. 19:00 – Nie jestem twoim Murzynem, reż. Raoul Peck

 

6 sierpnia (czwartek), godz. 19:00 – Raj: miłość, reż. Ulrich Seidl

 

11 sierpnia (wtorek), godz. 19:00 – Co zrobisz, gdy świat stanie w ogniu?, reż. Roberto Minervini (+ prelekcja przygotowana przez Juliana Jelińskiego)

 

13 sierpnia (czwartek), godz. 19:00 – Biały bóg, reż. Kornél Mundruczó

 

18 sierpnia (wtorek), godz. 19:00 – Fuocoammare. Ogień na morzu, reż. Gianfranco Rosi

 

20 sierpnia (czwartek), godz. 19:00 – Zniewolony. 12 Years a Slave, reż. Steve McQueen (+ prelekcja przygotowana przez Juliana Jelińskiego)

 

à 25 sierpnia (wtorek), godz. 19:00 – Django, reż. Quentin Tarantino (+ prelekcja przygotowana przez Juliana Jelińskiego)

 

27 sierpnia (czwartek), godz. 19:00 – Rób, co należy, reż. Spike Lee (+ dyskusja z Katarzyną Surmiak-Domańską i dr Margaret Ohią-Nowak)

 

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj