Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Koleje Dolnośląskie wyremontują kolejny stary, elektryczny pociąg

Facebook

Wyremontowany ma zostać tzw. typ EN57, który doskonale znają stali pasażerowie kolei. Do tej pory przewoźnik gruntownie zmodernizował kilka takich składów, tym razem jednak – poprzestanie tylko na naprawie i odświeżeniu wyglądu.

Zmodernizowane pociągi EN57 wyglądały jak nowe. Rzecz jednak w tym, że tak… nie brzmiały. Mimo, że po gruntownych remontach stary skład do złudzenia przypominał od wewnątrz nowoczesnego impulsa, to układ napędowy – którego mimo wymiany silników nie da się unowocześnić – i tak skazywał podróżnych na jazdę w hałasie.

Dlatego też Koleje Dolnośląskie dają sobie spokój z tak szeroko zakrojonymi przebudowami. Pociąg, który trafi do remontu zyska nową toaletę działającą w zamkniętym obiegu, system informacyjny, monitoring, nowe siedzenia i oczywiście odświeżony wygląd – w tym nową malaturę i wymienione drzwi.

Ma to kosztować 2 miliony złotych. W spółce liczą, że to ostatnia inwestycja w stary tabor. Wkrótce na Dolny Śląsk ma trafić 11 fabrycznie nowych elektrycznych pociągów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lutego 2020