Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Krasnal w podróży: charytatywna wyprawa wolontariuszy z fundacji

Facebook

Wolontariusze Fundacji Potrafię Pomóc razem z Krasnalem Życzliwkiem w rowerową podróż po ośmiu krajach. W ten sposób będą promować Wrocław za granicą, a jednocześnie zachęcać do wsparcia zbiórki na rzecz stworzenia pierwszego gabinetu stomatologicznego dedykowanego osobom z niepełnosprawnościami.

Chcielibyśmy, żeby ta wyprawa miała wymiar charytatywny i to był właśnie pomysł Sebastiana. Pomyśleliśmy, co można zrobić, stworzyliśmy grupę – grupa nazywa się „Krasnale, potrafią pomóc”. Będziemy zachęcać ludzi, żeby się do nas dołączyli, żeby też sobie robili zdjęcia z krasnalami, ludzi, firmy, przedsiębiorców, żeby wysyłali swoje krasnale i żeby równocześnie wspierali nasz cel.

mówi Anna Tuz z fundacji Potrafię Pomóc

Sebastian Pstrokoński-Komar i Alexandra Mikulski wyruszyli już z niemieckiego Greifswaldu i zamierzają pokonać 4 tys. km wzdłuż lini brzegowej Bałtyku.

Wyruszyli z Niemiec, potem w planach jest Szwecja, Finlandia, Estonia, Łotwa, Litwa, Białoruś i Polska. Ile oczywiście wszystko się uda, bo wiadomo, jaką mamy teraz sytuację – taki jest plan. Koniec planujemy tutaj we Wrocławiu, to ma być taki fajny finał na razie w to wszystko otoczone jest tajemnicą, ale spotkamy się pod koniec sierpnia we wrocławskim rynku.

Do zebrania jest 300 tys. zł. O tym dlaczego stworzenie specjalnego gabinetu stomatologicznego ma tak duże znaczenie opowiedziała nam Ewa Nieckarz z fundacji Potrafię Pomóc.

Chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych pacjentów, podopiecznych, naprzeciw oczekiwaniom rodzin, którzy często, żeby móc skorzystać z opieki stomatologicznej, muszą często podróżować poza Wrocław, nawet jeśli to Warszawy.

Zapytaliśmy też, jak będzie wyglądał taki gabinet.

Przede wszystkim mówimy o dostępności architektonicznej, czyli będzie to miejsce dostosowane architektonicznie dla osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, przestrzeń manewrowa dla wózka, zapewniony odpowiedni system transferu na fotel stomatologiczny. Drugim takim kluczowym elementem jest odpowiednio wyszkolony przygotowany i empatyczny personel, który nie boi się pracy z takim pacjentem.

Link do zbiórki znajdziecie TUTAJ

Kamil Kuchta

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj