Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Mikrogranty podsumowały rok – za nami ponad sto wydarzeń w całym mieście!

Facebook

Zakończył się intensywny rok, podczas którego w ramach Mikrograntów zrealizowanych zostało ponad 100 projektów. Koncerty w nietypowych miejscach, turnieje sportowe, konferencje popularnonaukowe, międzypokoleniowe warsztaty, a nawet filmowe przygody z superbohaterami – wrocławianom i wrocławiankom świetnych pomysłów nie brakowało!

 

Przypomnijmy, że Mikrogranty  to prowadzony przez Strefę Kultury Wrocław i Fundację Umbrella program wsparcia inicjatyw lokalnych, który dzieli się na trzy ścieżki: dla osób fizycznych i grup nieformalnych, dla młodych organizacji pozarządowych oraz dla młodzieżowych grup nieformalnych, a wybierane przez różne komisje propozycje, oprócz wsparcia finansowego w wysokości od 1 do 10 tysięcy złotych, mogły liczyć na pomoc organizacyjną, promocyjną, administracyjną i logistyczną…

Po raz pierwszy udało się dotrzeć np. na Popowice, ale z inicjatywy korzystali również mieszkańcy innych osiedli…

 

Obok działalności projektowej w Mikrograntach istotna jest także edukacja…

 

Przez cały rok prowadzone były również szkolenia dla przedstawicieli i przedstawicielek organizacji pozarządowych oraz specjalne spotkania dla młodzieży.

A co interesuje wrocławian i jakie projekty najchętniej zgłaszają?

 

Zgłaszane w tym roku propozycje były z reguły odpowiedzią na określone potrzeby konkretnych lokalnych społeczności oraz popularne wśród nich trendy. Pojawiło się sporo pomysłów związanych z różnorodnością kulturową i społeczną, jeden z projektów odniósł wyjątkowy sukces, a mowa o Kiszeniu z Seniorkami…

Kiszenie z Seniorkami fot. Jerzy Wypych

Dużą popularnością cieszyły się również wydarzenia historyczne, zachęcające do odkrycia na nowo przeszłości osiedli– uczestnicy i uczestniczki jednego z nich poznawali sekrety przedwojennego rodu drukarzy z północy Wrocławia („Śladami rodziny Kornów”), z kolei na Grabiszynie udali się na historyczny spacer z harcerzami.

W styczniu poznamy szczegółowe plany na nowy rok, ale już możemy potwierdzić, że program będzie kontynuowany…

 

Mówi Anna Bieliz – koordynatorka Mikrograntów, Strefa Kultury Wrocław

 

Aleksandra Szczerbicka

Aleksandra Szczerbicka

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj