Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

MPK Wrocław. Od jutra będą obowiązywać zmiany w kursowaniu tramwajów

Facebook

W związku z modernizacją stacji prostownikowej „Racławicka”, zasilającej trakcję elektryczną w rejonie ulicy Powstańców Śląskich i alei Hallera, 25 lutego planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji komunikacji zbiorowej. W trakcie prowadzonych prac nie będzie możliwości dojazdu do zajezdni „Borek”.

W związku z podjęciem prac, MPK Wrocław wyłącza rozdzielnicę napięcia prądu stałego, która odpowiada za zasilanie sieci trakcyjnej na ulicy Powstańców Śląskich i częściowo na alei Hallera. Powodem decyzji jest fakt, że istniejąca rozdzielnica to sprzęt starego typu. Wymieniając ją, wrocławskie MPK uzyska niezawodność zasilania w tym obszarze, co przełoży się bezpośrednio na zmniejszenie ryzyka awarii trakcji.

W najbliższy weekend wyjątkowo na ulicach Wrocławia będzie można spotkać również tramwaje starszego typu – Konstal 105N. – Wrocławskie MPK już od dłuższego czasu wykonuje weekendowe kursy wyłącznie na nowym, niskopodłogowym i klimatyzowanym taborze. Aby podczas planowanego wyłączenia zasilania zachować ten standard, musimy przesunąć tramwaje pomiędzy zajezdnią Borek i Ołbin. Będą to jednak wyłącznie przejazdy techniczne, które wrocławianie zauważą w piątek wieczorem oraz niedzielę rano

– mówi rzecznik prasowy MPK Wrocław Mikołaj Czerwiński.

Wszystkie prace w stacji prostownikowej, zgodnie z harmonogramem, zakończą się w marcu, a ich dalszy przebieg oprócz najbliższej soboty nie będzie miał wpływu na funkcjonowanie zasilania. Koszt całej inwestycji to ponad 5 milionów złotych.

Jak będzie kursować komunikacja?

Linia 2

Tramwaje linii 2 zostaną skrócone do przystanku „Arkady (Capitol)” przy skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej i będą kursowały w relacji Biskupin – Arkady (Capitol) – Biskupin. W kierunku pętli „Biskupin” pojadą przez ulicę Świdnicką, plac Teatralny i ulicę Teatralną.

Linia 6

Tramwaje linii 6 zostaną skrócone do przystanku „Arkady (Capitol)” przy skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej.

Kursy realizowane w kierunku pętli „Kromera”, od przystanku „Arkady (Capitol)” będą realizowane przez ulicę Piłsudskiego, Kołłątaja i Teatralną do ulicy Widok.

Linia 7

Tramwaje linii 7 zostaną skrócone do przystanku „Arkady (Capitol)” przy skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej.

Kursy realizowane w kierunku pętli „Poświętne”, od przystanku „Arkady (Capitol)” będą realizowane przez ulicę Piłsudskiego, Kołłątaja i Teatralną do ulicy Widok.

Linia 17

Tramwaje linii 17 zostaną skrócone do przystanku „Arkady (Capitol)” przy skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej i będą kursowały w relacji Sępolno – Arkady (Capitol) – Sępolno.

Linia 20

Tramwaje linii 20 zostaną skrócone do przystanku „Arkady (Capitol)” przy skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej i będą kursowały w relacji Leśnica – Arkady (Capitol) – Leśnica.

Linia 70

Tramwaje linii 70 zostaną skrócone do przystanku „Arkady (Capitol)” przy skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej i dalej pojadą przez ulicę Piłsudskiego i plac Legionów, plac Orląt Lwowskich i ulicę Marchijską do pętli „Wrocławski Park Przemysłowy” przy ulicy Robotniczej.

Linia 74

Tramwaje linii 74 zostaną skierowane od placu Legionów przez ulicę Grabiszyńską do pętli na Oporowie.

Komunikacja na ulicy Powstańców Śląskich i Hallera

Na odcinku Arkady (Capitol) – Klecina (pętla przy ulicy Giełdowej) – Arkady (Capitol) zostaną uruchomione kursy zastępczej linii autobusowej nr 702, która będzie kursowała z częstotliwością co 10 minut, a na odcinku  Arkady (Capitol) – FAT – Arkady (Capitol) przez ulicę Powstańców Śląskich i aleję Hallera zostaną uruchomione kursy zastępczej linii autobusowej nr 720, która również będzie kursowała z częstotliwością co 10 minut

Bilety jednorazowe i okresowe

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 2, 6, 7 lub 17 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 702 oraz autobusem linii:

  • 720 na odcinku Arkady (Capitol) – Hallera – Arkady (Capitol)
  • D na odcinku Arkady (Capitol) – Giełdowa (Centrum Hurtu) – Arkady (Capitol)

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 20 lub 70 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 720 oraz autobusem linii:

  • 702 na odcinku Arkady (Capitol) – Hallera – Arkady (Capitol)
  • D na odcinku Arkady (Capitol) – Hallera – Arkady (Capitol)

Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na daną linię, mogą podróżować wszystkimi liniami po trasie, wskazanej na bilecie przed remontem oraz wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie, która kursuje objazdem podczas remontu.

Tramwaje linii 2, 6, 7, 17, 20, 70 i 74 powrócą na ulicę Powstańców Śląskich i aleję Hallera w dniu 26 lutego 2023 roku (niedziela).

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2023