Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Napaść na 92-latkę. Za skradzione pieniądze kupiono alkohol

Facebook

Policjanci z Kudowy-Zdroju zatrzymali nietrzeźwą 39-latkę odpowiedzialną za rozbój, w którym pokrzywdzona była starsza mieszkanka tej miejscowości. Z zawiadomienia 92-latki wynikało, że została ona zaatakowana przez nieznaną jej kobietę i okradziona.

/fot. KWP WROCŁAW

W niedziele, 5 lutego, policjanci z Kudowy-Zdroju przyjęli zawiadomienie od 92-letniej mieszkanki tej miejscowości dotyczące rozboju. Zgodnie ze zgłoszeniem została ona zaatakowana przez nieznaną jej kobietę, która skrępowała ruchy seniorki przypierając ją do ogrodzenia i przytrzymując ręce. Następnie z torebki pokrzywdzonej ukradła telefon komórkowy, dokumenty i pieniądze w kwocie 550 zł.

Na szczęście seniorka nie odniosła poważnych obrażeń, natomiast straciła bardzo ważne dla niej dokumenty i oszczędności. Bez względu na wartość utraconego mienia opisany czyn wyczerpuje znamiona przestępstwa określanego jako rozbój, dlatego tuż po otrzymaniu takiego zgłoszenia policjanci rozpoczęli działania, aby jak najszybciej dotrzeć do sprawcy przestępstwa.

/fot. KWP WROCŁAW

Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili, że odpowiedzialna za ten czyn może być 39-latka. Kiedy zatrzymali kobietę, okazało się, że jest pod wpływem alkoholu – w organizmie miała ponad 2 promile.

W czasie postępowania policjanci dowiedzieli się, że w tą sprawę zaangażowany był jeszcze mężczyzna. 39-latek za ukradzione pieniądze kupił alkohol. Dlatego w momencie zatrzymaniu w organizmie miał ponad 2 promile.

W kolejnym etapie postępowania policjanci odnaleźli skradziony seniorce portfel, telefon komórkowy, dokumenty i część gotówki.

Wczoraj Prokurator Rejonowy w Kłodzku zastosował wobec 39-latki środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej. 59-letni mężczyzna, który rozdysponował skradzione pieniądze, usłyszał zarzuty przyjęcia mienia pochodzącego z przestępstwa.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj