Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Nie żyje prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder

Facebook

Krzysztof Balawejder zmarł dzisiaj 19 stycznia. Prezes wrocławskiego przewoźnika miał 44 lata. Swoją funkcję pełnił od 2019 roku.

/fot. fb. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Informacje o śmierci Krzysztofa Balawejdera przekazał za pomocą mediów społecznościowych prezydent miasta Wrocław Jacek Sutryk.

Ten sam rocznik co ja. Super obywatel Wrocławia. Super Prezes. Super kibic. Oddany miastu bezgranicznie. Wyraźny zawsze i z charakterem – tak jak w życiu trzeba. Zmienił oblicze naszego MPK i miasta Dbający o pracowników. Zawsze mądrze lojalny ważnym sprawom. Są wiadomości, których nigdy nie chciałoby się otrzymać. Przed chwilą taką dostałem. Z nieopisanym bólem i poczuciem wielkiej straty żegnam dziś Krzysztofa Balawejdera. Wyjątkowego człowieka. Prezesa MPK Wrocław, wcześniej wieloletniego prezesa spółki Polbus i Ministerstwa Skarbu. Rodzinie i najbliższych składam wyrazy największego współczucia. Krzysiu, to był zaszczyt pracować razem z Tobą. Żegnaj Przyjacielu

mówi Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

 Krzysztof Balawejder miał 44 lata, urodził się 19 października 1978 roku we Wrocławiu. Ukończył politologię na Uniwersytecie Wrocławskim, a następnie studia doktoranckie na Wydziale Spraw Społecznych UWr.

Od 6 maja 2019 roku był Prezesem Zarządu MPK, który niezwykle skutecznie realizował miejskie programy związane z komunikacją miejską. Od trzech lat MPK – pod okiem Prezesa Balawejdera – przeprowadzało TORYwolucję, czyli program kompleksowych remontów wrocławskich torowisk (nazwę wymyślił osobiście). W tym czasie spółka przeznaczyła na zakup nowego taboru ponad miliard złotych, a także wyremontowała ponad 40 tramwajów i rozpoczęła modernizację zajezdni. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania Krzysztofa Balawejdera.

/materiały prasowe

Prywatnie – wierny kibic wrocławskich klubów i oddany społecznik, w ostatnim roku niezwykle mocno zaangażowany w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

W latach 2012-2018 Krzysztof Balawejder był Prezesem Zarządu POLBUS-PKS we Wrocławiu, wcześniej związany m.in. z Ministerstwem Skarbu i Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim. Jeszcze dzisiaj Rada Nadzorcza MPK oddeleguje jednego ze swoich członków na pełniącego obowiązki Prezesa Zarządu spółki.

/materiały prasowe/MPK Wrocław

Informacja na temat daty i miejsca pogrzebu poznamy w najbliższych dniach.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj