Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Nowe kasowniki i nowoczesne udogodnienia chce wprowadzić MPK

Facebook

Nowe biletowe automaty na ulicach i w pojazdach, większa liczba punktów obsługi klienta, a nawet całkowita wymiana tradycyjnych kasowników w autobusach i tramwajach na takie z XXI wieku. Takie zmiany czekają nas, gdy wrocławscy urzędnicy znajdą nową firmę sprzedającą bilety.

Wyłonią ją w trwającym właśnie przetargu, bo Mennicy kończy się kolejna już, czteroletnia umowa na tą właśnie usługę. Będzie jeszcze bardziej nowocześnie, karta miejska Urbancard zmieni się w tzw. elektroniczną portmonetkę:

– zachwala rzecznik ratusza Arkadiusz Filipowski. Taką kartę po prostu przykładamy do kasownika w tramwaju, a system odciągnie nam z niej odpowiednią opłatę za przejazd. Będzie można także skasować… zwykłą kartę bankomatową!
Wygodniej będzie też posiadaczom biletów miesięcznych. Po kupieniu ich przez komórkę czy internet po prostu będą mogli wsiąść do tramwaju i już niczym się nie martwić:

Ważna informacja dla tych, którzy już teraz mają swoją Urbankartę: starsze wersje biletów będą działały z nowym systemem jak dotychczas, więc stałych pasażerów nie czekają żadne niedogodności. A jeżeli ktoś chciałby skorzystać z nowych wersji systemu – wystarczy, że wymieni kartę na nowszą wersję. Im łatwiej kupić bilet, tym mniej osób chce jeździć na gapę. Dlatego też miasto chce również rozbudowania sieci sprzedaży:

Większa wygoda kupowania i kasowania biletów ma także dotyczyć biletomatów w pojazdach:

– zapewnia Filipowski. Czeka więc nas kolejny duży technologiczny skok jeżeli chodzi o kupowanie biletów komunikacji miejskiej. I pomyśleć, że zaledwie 7 lat temu – jako jedno z ostatnich miast w Polsce – pożegnaliśmy kasowniki-dziurkacze, na rzecz kasowników mogących drukować datę i godzinę skasowania papierowego biletu! Trwający przetarg ma zakończyć się we wrześniu. W poprzedzającym go dialogu technicznym udział wzięło 10 firm, co świadczy o dużym zainteresowaniu wrocławskim rynkiem wśród specjalistycznych firm tego typu. Nowy system ruszy w grudniu przyszłego roku i będzie stopniowo zastępował dotychczasowy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 lutego 2020