Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Nowy sprzęt o wartości 200 000 zł dla Szpitala im. Marciniaka we Wrocławiu

Facebook

Nowy sprzęt o wartości 200 000 zł dla Szpitala im. Marciniaka we Wrocławiu. Miasto Wrocław sfinansowało zakup dwóch nowoczesnych aparatów USG i aparatu do kriolezji, które pomogą pacjentom oddziału urazowo-ortopedycznego.

Zakup dwóch mobilnych aparatów USG oraz aparatu do kriolezji o wysokiej jakości obrazowania umożliwi stawianie pewnych diagnoz oraz precyzyjne i bezpieczne wykonywanie zabiegów u pacjentów z zespołem bólowym odcinka piersiowego, lędźwiowego, z bólem wielostawowym, z tzw. łokciem tenisisty, czy bólami stawów kolanowego i biodrowego.

Mamy wspaniały zespół, ale technologia postępuje bardzo szybko. Dlatego bardzo dziękujemy za nowoczesny sprzęt, pierwszy tego typu na naszym oddziale. Aparat do kriolezji umożliwia wprowadzanie do ciała pacjenta ciekłego azotu, a  to pozwala na wyłączenie bólu na kilka lub kilkanaście miesięcy. Wyłączenie bólu oszczędza organizm pacjenta, nie ma potrzeby stosowania środków przeciwbólowych , natomiast możemy rozpocząć szybką i skuteczną rehabilitację

– podkreślał prof. Szymon Dragan, ordynator Oddziału Urazowo- Ortopedczynego Szpitala im. Marciniaka we Wrocławiu.

fot: materiały prasowe/ Biuro Prasowe UM

W ostatnich latach rośnie liczba osób z chorobami układu mięśniowo-szkieletowego. Statystyki zachorowań są niepokojące a  kolejki oczekujących w oddziałach i poradniach chirurgii urazowo-ortopedycznej sięgają już końca 2027 r.  Wczesne i szybkie leczenie oraz skuteczna  profilaktyka pozwolą na wyłonienie pacjentów, którzy wymagają natychmiastowej i bardzo skrupulatnej diagnostyki.Nowe aparaty będą stosowane także do diagnostyki wstępnej w planowanym Centrum Profilaktyki i Leczenia Chorób Kręgosłupa oraz Centrum Profilaktyki i Artroskopowego Leczenia Urazów.

źródło: materiały prasowe

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2024