Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Nowy żłobek i przedszkole w Kiełczowie! 450 nowych miejsc!

Facebook

W podwrocławskim Kiełczowie powstanie nowy żłobek i przedszkole. Rodzice znajdą tam łącznie 450 miejsc dla swoich pociech, a cała inwestycja opiewa na kwotę niespełna 29 mln złotych. Podpisano umowę z wykonawcą.

W grudniu ogłoszono powtórny przetarg na wykonawcę budowy żłobka i przedszkola. Przypomnijmy, że poprzedni został unieważniony, bo obie złożone oferty znacznie przekraczały założony przez urzędników budżet. Okazało się, że do powtórnego przetargu zgłosiły się te same dwie firmy, które zaproponowały dokładnie takie same ceny, jak w pierwszym postępowaniu. Zmienił się jedynie oferowany termin gwarancji – z 36 do 60 miesięcy.

Tłumaczy Wojciech Błoński – Wójt gminy Długołęka

Budynek będzie mógł mieć maksymalnie blisko 78 metrów długości, ponad 64 metry szerokości i nieco ponad 8 metrów wysokości. Projekt przewiduje dwie kondygnacje nadziemne o łącznej kubaturze 18300 metrów sześciennych i powierzchni 4108 metrów kwadratowych. Na terenie obiektu zaplanowano 6 oddziałów żłobka i 12 oddziałów przedszkola.

fot. FB Wójt Gminy Długołęka Wojciech Błoński

fot. FB Wójt Gminy Długołęka Wojciech Błoński

Łączna przewidziana liczba dzieci, które znajdą swoje miejsce w nowym obiekcie to 450 (150 w żłobku i 300 w przedszkolu). W nowej placówce oświaty zostanie zatrudnione około 60 osób. Przypomnijmy, że w ubiegłorocznej rekrutacji do przedszkoli w Długołęce zabrakło właśnie 300 miejsc…

Artur Sajnóg – Kierownik Zespołu Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Jednostek Oświatowych w Długołęce

Cała inwestycja opiewa na kwotę niespełna 29 mln złotych.

Mówi Dagmara Parfanowicz – Kierownik Wydziału Pozyskiwania Zewnętrznych Środków Finansowych

Nowy żłobek w Kiełczowie będzie pierwszym takim obiektem w tej miejscowości. Obecnie żłobek w podwrocławskiej gminie znajduje się w Długołęce…

Karolina Jaśko – Główna Księgowa Żłobka w Długołece

Termin realizacji zamówienia wyznaczono na 18 grudnia 2020 roku.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2020