Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Pół tysiąca par butów trafiło do potrzebujących

Facebook

W ramach akcji zebrano 500 par butów dla podopiecznych Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. To niemal 100 par więcej niż w zeszłym roku. Obuwie zostało odnowione przez wrocławską firmę Pucybuty i trafiło do osób w kryzysie bezdomności, dla których zima jest szczególnie trudnym okresem.

/materiały prasowe/Wroclavia

Pół tysiąca par butów trafiło do potrzebujących

Zbiórka miała trwać od 27 listopada do 10 grudnia, jednak z uwagi na liczne prośby mieszkańców została wydłużona do 16 grudnia. W tym czasie obuwie można było przynosić do specjalnie oznaczonego pojemnika znajdującego się we Wroclavii oraz bezpośrednio do zakładu Pucybutów. Tegoroczna edycja pozytywnie zaskoczyła organizatorów akcji.

 W tym roku zebraliśmy rekordową ilość 500 par butów. Dziękuję mieszkańcom i mieszkankom Wrocławia za ich zaangażowanie i wsparcie osób, które najbardziej tego potrzebują. To wspaniałe, że tak wiele osób włączyło się w tę inicjatywę i pomogło potrzebującym. Jestem dumna, że Wroclavia może być częścią tej pozytywnej zmiany

– mówi Małgorzata Woźniak, dyrektor Wroclavii.

/materiały prasowe/Wroclavia

Centrum zbierało męskie i damskie buty zimowe oraz sportowe. W okresie zimowym to właśnie na te rodzaje obuwia jest największe zapotrzebowanie. Głównym beneficjentem zbiórki jest Koło Wrocławskie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, jednak obuwie trafi także do innych placówek pomocowych tej organizacji.

Taki dar, 500 par butów, powoduje we mnie poczucie bezpieczeństwa, że każda osoba, która trafi do naszych placówek, będzie zaopatrzona w pomoc podstawową, tj. zostanie wykąpana i przebrana, dostanie nowe, dobre buty i będzie mogła spokojnie sobie funkcjonować

– mówi Rafał Peroń, prezes Koła Wrocławskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

/materiały prasowe/Wroclavia

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj