Radio Gra Wrocław

Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu zaprasza na kolejne Targi Pracy

Ta edycja odbędzie się już jutro, w piątek 22 września, w siedzibie Starostwa Powiatowego przy ulicy Kościuszki 131. Start o godzinie 10.

Jest około 22 firm z różnych branż. to firmy z branży hotelarskiej, z branży handlowej, a także z branży ochrony. No i też firmy usługowe czy motoryzacyjne, które potrzebują już wyspecjalizowanych pracowników pod kątem obróbki metali czy czy spawalnictwa. 

Mówił Arkadiusz Łukaszów, rzecznik Powiatowego Urzędu Pracy. Przygotowano też wykłady.

Będzie duża dawka wiedzy, zarówno dla osób bezrobotnych poszukujących pracy, jak i również dla przedsiębiorców. Wystąpią tutaj: Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Państwowa Inspekcja Pracy. Będzie też specjalista od BHP,  również my swoją ofertę, jaką mamy dla przedsiębiorców czy dla osób bezrobotnych przedstawimy.

W tym roku uczestnicy będą mogli też uzyskać porady prawne.

Również Okręgowa Izba Radców Prawnych będzie miała swoje wystąpienie, będą promować jak znaleźć Radcę Prawnego, no i taką nowością będzie możliwość uzyskania darmowej porady prawnej.

Co zabrać ze sobą na takie targi?

Najlepiej dobry humor – to podstawa, ale przede wszystkim można wziąć już przykładowe CV ze sobą, bo będzie możliwość porozmawiania z rekruterami, a także zapoznania się ze stanowiskami pracy. Tutaj także lepiej wziąć ze sobą dokumenty, które będą poświadczać, że znana jest ta dziedzina, do której będziemy aplikować. 

Udział w wydarzeniu jest darmowy.