Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Protest rolników we Wrocławiu. Zmiany w komunikacji miejskiej

Facebook

Nawet 500 ciągników może wyjechać dzisiaj na ulicę Wrocławia w ramach ogólnopolskiego protestu rolników. Dla ruchu zamknięta będzie od g. 5.00 rano ulica Widok przy siedzibie przedstawicielstwa Komisji Europejskiej. Zmiany będą też dotyczyć funkcjonowania komunikacji miejskiej

/fot. Paulina Sznajder/Radio GRA Wrocław

Jak poinformował Urząd Miasta Wrocławia od g. ok. 9.30 do ok. 12.00 objazdami – z pominięciem ul. Widok – kursować będą tramwaje linii: 6 i 7, 18.

W czasie przemieszczania się protestujących z ul. Widok, przez ul. Oławska i pl. Społeczny do Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego w g. 10.00 – 12.00 czasowo wstrzymywana zostanie autobusowa komunikacja zbiorowa.

Władze miasta zalecają omijanie centrum Wrocławia i korzystanie w miarę możliwości z komunikacji miejskiej.

Nad przebiegiem jutrzejszego zgromadzenia czuwać będą funkcjonariusze policji. Działania zabezpieczające wspierać będą także wrocławscy strażnicy miejscy, nadzór ruchu MPK oraz Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Trasy objazdu:

Autobusy:

D – w kierunku Os. Sobieskiego od Arkad, przez Kościuszki – Kołłątaja – Skargi – Galeria Dominikańska (zmiana nie powoduje ominięcia żadnego przystanku na trasie) – wdrożenie od porannych wyjazdów do 12.30.

Tramwaje:

Operacyjne wprowadzenie objazdów z powodu zamknięcia ul. Widok w godz. 9.30-12.30 dla linii tramwajowych:

6, 7 – w kierunku Kromera i Poświętnego: od Renomy przez Podwale – Krupnicza – K. Wielkiego – Szewska (dalej zgodnie z rozkładem. W przeciwną stronę zgodnie z rozkładem. Zmieniona trasa omija przystanki: Opera, Świdnicka (Dom Europy).

18 – w obu kierunkach od: Teatralna – pl. Teatralny – Świdnicka – Podwale – Krupnicza – K. Wielkiego dalej stałą trasą (omija przystanki Świdnicka (Dom Europy), Świdnicka, Zamkowa)

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj