Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Przewoził blisko 900 tysięcy sztuk papierosów bez akcyzy w pudełkach po pizzy

Facebook

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Kłodzka zatrzymali busa wypełnionego papierosami pochodzącymi z nielegalnego źródła. Mężczyzna, aby przechytrzyć kontrolujących go funkcjonariuszy „lewy” towar zapakował w pudełka do pizzy.

/materiały prasowe/Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej/

W czwartek 6 lipca funkcjonariusze Straży Granicznej z Kłodzka na jednej z ulic Wałbrzycha zatrzymali do kontroli drogowej 44-letnieg mężczyznę. W trakcie kontroli dokumentów nerwowe zachowanie kierowcy dostawczego busa zwróciło uwagę funkcjonariuszy SG, którzy w związku z tym postanowili dokładnie sprawdzić samochód mężczyzny. Jak się okazało 44-latek w części ładunkowej przewoził 4 palety papierosów z nielegalnego źródła, zapakowanych w pudełka do rozwożenia pizzy.

W samochodzie znajdowało się 880 tysięcy sztuk papierosów bez znaków akcyzy skarbowej. Wartość zabezpieczonego nielegalnego towaru oszacowano na blisko 700 tysięcy złotych.

/materiały prasowe/Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej/

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości nielegalnych wyrobów akcyzowych. Za popełnienie przestępstwa karno-skarbowego mężczyźnie grozi wysoka grzywna, a także kara pozbawienia wolności do 3 lat. Wobec mężczyzny zastosowano także dozór policyjny.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki SG w Kłodzku pod nadzorem wałbrzyskiej prokuratury.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2023