Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Kary dla szpitala na Weigla i zalecenia dla Pogotowia Ratunkowego

Facebook

To efekt kontroli, którą na Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych przeprowadziły służby wojewody oraz Narodowy Fundusz Zdrowia. Ukazał się właśnie raport na ten temat. 16 tysięcy złotych będzie musiał zapłacić Szpital Wojskowy przy ul. Weigla. Kontrolerzy z NFZ potwierdzili, że karetki SĄ tam nadmiernie przetrzymywane.

Przypomnijmy – pacjenci i ratownicy uskarżali się na to, że muszą czekać na szpitalnych podjazdach nawet po kilka godzin.

Sprawdzone zostały też szpitale na Borowskiej, Kamieńskiego i Fieldorfa. Kontrolerzy badali kwalifikacje personelu, liczbę pracowników SOR-ów, mierzyli czas przyjęcia pacjentów na SOR i liczbę wolnych miejsc w szpitalach. Tam nieprawidłowości nie było.

Gorzej było natomiast w Pogotowiu Ratunkowym na Ziębickiej. Czas dotarcia do pacjenta był tam za długi a dyspozytor źle prowadził wywiady medyczne z osobami, które telefonowały ze zgłoszeniem. Zabrakło szczegółowej procedury w przypadku przetrzymywania karetki na SOR-ze, pojawiły błędy w dokumentach. Pogotowie ma jeszcze miesiąc na naprawienie sytuacji. Wraz z końcem lutego musi poinformować wojewodę, czy zastosowało się do zaleceń kontrolerów, a jeżeli nie – to dlaczego.

Tymczasem właśnie rozpoczęły się kolejne kontrole na SOR-ach i w pogotowiu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj